Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen konzolt érdemes venni...

Milyen konzolt érdemes venni egy 12 évesnek?

Figyelt kérdés

FIFA 23, Forza Horizon 5, Fortine, Minecraft játékokkal szeretne játszani


Az Xbox Series S meg az Xbox Series X konzolokat néztem, a gyerek a Series X-et szeretné, mert a haverjának is olyan van, de nagyon drága



2023. jan. 29. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van már otthon neki egy gamer pc akkor semmikép se vegyél neki xboxot.
2023. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincsen otthon Gamer PC
2023. jan. 29. 10:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor Xbox series s az olcsóbb és arra is megjelenik minden új játék.
2023. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A Series S jó 4K-s Tv-hez, 4K-ban tud játszani?
2023. jan. 29. 10:25
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem ugyan nincs gyerekem, de nem vennék egy 12 éves gyereknek egyből ilyen drága holmikat, nálam 1-2 évig be kéne érnie pl. egy használt Xbox One-nal, és akkor még rendes voltam. Mintha egy gyerek a friss jogsival rögtön Ferrarit kapna (tudom hogy sántít). Pár évtizede a szülők nem havi fizetésekért vettek ajándékokat, főleg szezonon kívül.
2023. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4. a series maximum 1440p felbontásra képes de szerintem az már nem néz ki nagyon csúnyán egy 4k tvn(mondom ezt series s tulajként).

De ha azt karod h minden tűéles legyen a 4k felbontásban akkor series x.

2023. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem drága egy Xbox series X. ami 210ezer környékén van jelenleg, egy gamer pchez képest, a legolcsóbb valamire való videókártya is 170ezertől kezdődik, nem is beszélve a többi alkatrészről.

Viszont egy pc sokoldalúbb és tanulásra, majd munkára is használható.

2023. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy a gyerek mindig a legjobbat/újabbat szeretné, de a Series S konzolt direkt ilyen budget gépnek szánták, hogy bárki meg tudja venni. 100e alatt is volt sokáig újonnan, bár most a "gazdasági helyzet" miatt megint felverték az árát ahogy látom. Én személy szerint úgy gondolom egy 12 évesnek az is bőven elég. Hiába kb harmad akkora teljesítményű mint a Series X mégiscsak újgenerációs gép ami veri az összes többi régi opciót. Ha most vennél egy előző generációs Xbox Onet az annyival nem olcsóbb mint amennyivel gyengébb és lehet már játék sem lesz rá jövőre (már most is jópár játék nem jelenik meg régi gépekre). Barátomnak van gyereke és simán vett egy ilyet neki Game Pass előfizetéssel (erről később) hogy ne legyen sírás új játékért állandóan.


Nem akarom hogy átverve érezd magad ezért jöjjenek az S hátrányai:

1, Amint mondtam ez kb harmadakkora teljesítményű gép mint az X. 4K TVre köthető és saját maga feljavítja a képét, de sosem lesz olyan éles mint egy Series X játék. Emellett legtöbb játékban csak egy grafikai beállítást támogat (mint a régi konzolok). Ha nem vagytok hozzászokva 4K játékhoz akkor nehéz azt mondani hogy zavarni fog. A játékok döntő többsége körülbelül 1080p azaz fullHD felbontásban fut. Egy kisebb részük 1440p felbontás körül és van pár tucat játék amelyik ennél magasabb felbontásban (sőt van egy két igazi 4K játék is). A gép felbontása nincs korlátozva, de mivel gyengébb ezért 1080p a reálisan elvárható teljes 3D játékok esetén.

2, Bizonyos játékokban bizonyos grafikai elemek hiányoznak, ez leginkább a Ray Tracing technológiát jelenti. A legtöbb esetben ez nem észrevehető hacsak nincs az S és az X képe egymás mellett.

3, A gépben NINCS lemezmeghajtó. Vagyis mindent a beépített digitális boltból kell letölteni és megvásárolni hozzá. Tehát nincs cserélgetés vagy használ játék vásárlásra lehetőség.

4, A gépben csak egy 500GBos belső meghajtó van a telepítésekre amiből 360GB használható ténylegesen. Ez rosszabb esetben 3, jobb esetben 10 vagy több játék egyszeri telepítését teszi lehetővé. A játékok korlátlanul újratelepíthetőek, a mentéseket a gép folyamatosan és automatikusan másolja netes tárhelyre (netkapcsolat esetén) így újratelepítés után onnan folytathatók ahol abbamaradtak. A tárhelybővítés macerás. Első opció egy USB3as merevlemez amin mindenféle generációs játékok tárolhatók (a Series lejátssza a régebbi Xbox játékokat), de a legújabbakat csak a belsőről lehet futtani. Második lehetőség a hivatalos bővítőkártya ami egyenértékű a belsővel, de olyan drága, hogy abból egy Series X is kijön amiben dupla tárhely is van alapból.

5, Mint minden mai konzolon online előfizetés szükséges az online játékhoz (kivéve az ingyenes játékokat pl Fortnite). Ez nem kifejezetten S hátrány, csak fontosnak tartom megemlíteni. Egy év olyan húszezer forint.


Végül pedig legyen szó a Game Pass előfizetésről. Ez egy Netflixhez hasonló játékbérleti katalógus. Van benne vagy 450 játék amivel korlátlanul játszhatsz amíg él az előfizetés. Folyamatosan jönnek új játékok és mennek régiek. Egy játék egy vagy több évig van bent a katalógusban és folyamatosan vannak vadonatúj megjelenések is, nem csak régebbi játékok. [link] Ebben a hónapban például a Monster Hunter Rise és a Hifi Rush (februáran Atomic Heart) az első napos megjelenések. Két előfizetési szint van, az első a sima Game Pass amiben csak a játékok vannak 3000Ft/hónap áron. A másik a Game Pass Ultimate ami 4200Ft/hó, de a GP mellett az online előfizetés, EA Play, játék streamelés bárhova és még pár apróság is benne van.


Vannak olyan csatornák Youtubeon amik kifejezetten Series S játékokkal foglalkoznak: https://www.youtube.com/@TheXboxTester/videos


Meg vannak összehasonlító videók ahol elég játékfüggő mekkora a különbség. Az általad említettek közül talán a Fifában van a legnagyobb különbség a két gép között.

2023. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!