Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen konzolt érdemes venni?

UnknownAccount kérdése:

Milyen konzolt érdemes venni?

Figyelt kérdés

A szüleim választás elé állítottak:vagy egy xbox one series s, vagy egy playstation 5.


Szerintetek melyiket válaszam?



2021. febr. 1. 14:19
A kérdező szavazást indított:
Playstation 5
Xbox one series s
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Egyértelműen Xbox! A Microsoft lényegében megvette a nagy gyártók többségét - sokkal több exclusive-juk lesz, mint a Sony-nak. A microsoft épp egy-két hónapja vette meg a teljes Zenimax médiát!

Náluk van az Id Soft - azaz Doom, Wolfenstein és társai - mind exclusive-ban

Náluk van a Bethesda - Elder Scrolls és Fallout, meg társai

Náluk van a Minecraft

Náluk van az Arkane soft

Náluk van a Roadhouse studios is!


Övék az Obsidian!


Náluk van a Forza Horizon és a Forza sorozat!


Exclusive lesz náluk emiatt a Dishonored, Doom és folytatásai, Wolfenstein és folytatásai, Elder Scrolls és folytatásai, Prey stb...


23 nagy játékstúdiót vettek meg, hogy exclusive-okat tudjanak adni! Mind megy Gamepass-ba!!!! Tehát elérhető minimális költségért a legújabb játék is náluk! Lényegében egy játékipari Netflix! A Sony a kanyarban sincs hozzájuk képest. És ezek tények, tehát nem arról írok, hogy nekem melyik tetszik jobban, hanem száraz tényekről. A Microsoft (XBOX) jelenleg a legfejlődőbb, legjobban támogatott (23 játékstúdiót vettek meg) konzol.


Ezzel szemben a Sony-nak van pókembere és ennyi!

2021. febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem látjuk teljes egészükben a kész játékokat, felesleges "dobálózni" azzal, hogy hány és milyen stúdiókat vett meg a Microsoft. Illetve ők nem annyira zárkózottak, mint a Sony, így ezen stúdiók legtöbb játéka max időlegesen lesz Microsoft exkluzív (Xbox+PC), idővel multiplatform címekké válnak és nem lesznek úgymond Xbox "húzócímek".


Az meg, hogy a Sonynak csak a Spider-man van, az kisség erős.

- Insomniac Games (Spider-man, Ratchet and Clank)

- Naughty Dog (Uncharted, Last of Us)

- Guerilla Games (Horizon). Aminek ugyan megjelent az első része PC-re, de a 2. része egy ideig biztosan nem fog.

- Santa Monica Studio (God of War)

- Sucker Punch (Infamous, Ghost of Tsushima)

- Bend Studio (Days Gone, 2 PS Vita exkluzív Uncharted)


Ettől függetlenül én is az Xbox felé hajlok, mert azért a Game Pass nagyon-nagyon sokat dob rajta, főleg annak fényében, hogy PS5-ön brutálisak az exkluzív címek árai.

2021. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok játékot szeretnél olcsón, akkor XBox + GamePass. Ha PC-sekkel is szeretnél multiban játszani, akkor is XBox (itt sem minden crossplatform, de sokkal több van, mint PS-en, persze ha a játékos ismerőseid zömének PlayStation-je van, akkor nem feltétlenül az XBox a legjobb választás). A PS exkluzívok iszonyatosan minőségi munkák szoktak lenni mind a sztori, mind a kivitelezés terén, ha ez szempont, akkor PlayStation.


Akarsz-e/tudsz-e 4k-ban játszani? Ha igen, akkor PS5. És itt el is csodálkoztam a választási lehetőségeken, mivel a PS5 2x annyiba kerül, mint a Series S.. nem a Series X-re gondolsz? Mert ha az X-re, akkor ez nem kérdés, mindkettő képes rá (az S az nem).


Mindkét konzolon húzósak az árak, torrentezni nyilván nem lehetséges, szóval azért havonta/kéthavonta egy-egy játékot az ember csak megvesz, ezt bele kell kalkulálni. Ha használt játékokat akarsz, akkor PS5, mivel a SeriesS-ben nincs optikai meghajtó, ha a Series X-re gondolsz, akkor abban van, egál.


Szóval nagyon sok változós is lehet a kérdés, és azt hiszem, ezt csak Te döntheted el, nekünk semmi közünk hozzá.


Nekem XBox-om van (Series S), az volt előtte is (One S), játszom PC-n is, és az itteni kínálat nekem pont elég, ráadásul Forza-fan vagyok, szóval nem igazán volt más választásom :-)

2021. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2021. febr. 2. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!