Miért nem viszi a tv-m a házimozi erősítőt?

Figyelt kérdés
Vettem egy új Lg Oled B1-es tv-t, és összekötettem egy Sony str-de495-ös erősítővel optika kábelen keresztül. A hang gyengén át jön 2.1-ben de a minősége nagyon rossz 5.1-et az erősítő ki sem írja. Mi lehet a gond?

2023. febr. 13. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak különböző beállítások, igaz nekem nem LG-m van hanem Hitachi és csak egy átalakítóval használtam egy ideig az optikáját, de leírom.


Nálam az Eszközbeállítások / Hang részben van olyan hogy Digitális kimenet és ezek vannak benne:


Automatikus

Megkerülés

PCM

Doubly Digital Plus

Doubly Digital


Namármost ezek közül van amelyiknél semilyen hang nem jön és van olyan is aminél csak hangos nyikorgás jön a hangszóróból. És ha jól emlékszem csak egy vagy kettőnél ad hangot. Most nem tudom neked megnézni hogy melyikből jön rendesen hang mert jelenleg jack csatlakozóval használom, de ha gondolod megkeresem és megnézem neked hogy ezek közül melyiknél ad rendesen hangot. De igazából csak végigkell próbálgatni mind. Csak ne tekerd magasra a hangerőt az erősítót mert az egyiknél kegyetlen hangos nyikorsó, sivító/nyüszítő hangot ad ki.

2023. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az előző írta: a hangbeállítások menüben kutakodj és próbálkozz.
2023. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha eddig jó volt, gondolom vmit a tv-ben kell állítani
2023. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen mostmár jó, a hangbeállításokban kellett át állítani a hangot PCIM-ről automatikusra.
2023. febr. 14. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!