Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Külső DAC illesztése lehetsége...

Külső DAC illesztése lehetséges autós fejegységhez?

Figyelt kérdés
Próbált már valaki ilyet csinálni? Érdekelnének a tapasztalatok és a vélemények. Arra gondoltam hogy megkeresnén a panelba beforrasztott dac ic-t, és annak a bemetéről elvezetném a jelet egy külső eszközbe. Mit gondoltok róla?

#dac #Autó fejegység
2023. márc. 12. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Felesleges
2023. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az hogy felesleges e vagy nem, azt mindenki maga döntse el az igényei alapján. Kinek hogy. Nekem számitana ha pár ezer forintból elérhetném egy több százezres készülék hangminőségét.
2023. márc. 12. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg egy dac ic cserével ilyet lehet csinálni akkor hajrá :)
2023. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"pár ezer forintból elérhetném egy több százezres készülék hangminőségét"

Miután több(sok) milliót költöttem arra hifire, amire már azt mondhatom, hogy megüti a hallgatható kategória belépő szintjét, kíváncsi lettem erre a ár ezres megoldásra. Különben ez a DAC chip forrasztgatása nem biztos hogy jó ötlet, eleve a kiszolgáló architektúrának olyannak kell lenni ami jó az új IC-nek. Talán egy-két készüléknél láttam hogy cserélhető a DAC IC, valamelyik FIIO DAP-nál, de ott is meg volt adva, hogy melyikre. Ami talán jó lenne neked, hogy a fejegység vonalbemenetére kötnél egy normális DAP-ot, ekkor nem kéne buherálni, mivel csak végerősítőként működne. Mondjuk ez nem lenne meg pár ezerből, egy valamire való DAP még használtan is 150 ezernél kezdődik.

2023. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam hogy a dac helyére beforrasztok egy másik ic-t, hanem arra hogy kiveszem a régit, adatlapból kinezem a lábkiosztást, és ez alapján építek egy segédpanelt, amire vagy egy komolyabb dac ic kerülne a kiegészítő áramkörökkel együtt, vagy a panelhez csatlakoztatnék egy komplett dac panelt. A vonalbemetes megoldás sem jó, mert a végfok is nevetséges benne. A mostani fejegység csak a digitalis jelet szolgáltatná, modósított dac al, és komoly végfokkal kiegészítve.
2023. márc. 28. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!