Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » SAL hangszóróból melyik jobb?...

SAL hangszóróból melyik jobb? A 30-as kevlár (sbx) vagy a papiros (spa)?

Figyelt kérdés
22 literes ládát veszek hozzá.
2023. márc. 21. 01:49
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
A 30-as kevlár sbx, de szerintem jóval nagyobb ládába kellene tenni. Nekem nincs személyes tapasztalatom a SAL hangszórókkal kapcsolatban de elég sok rosszat hallani felőlük, érdemes utána járni nehogy megbánd a vételt. Csak úgy megemlítem én a 22-es Dynakord hangszórókhoz is 100 literes reflexládákat építettem, nyilván nem előírás de még autóba is legalább 50-60 literes kellene ekkora hangszóróknak szerintem.
2023. márc. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aha, köszi.


Közbe nézelődtem.

Ugyanennyi pénzből (kb 30 ezer ft) lehet venni gyári Magnat (Macaudio) zárt ládát.

A kevláros SAL elvileg 28 hz-től indul, a Magnat zárt láda meg 25 hz-től. Szerintem az érzékenysége is jobb lehet.

2023. márc. 21. 10:03
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen jól sejtettem.

A SAL kevláros 89 db, a Macaudio papiros habszivacs széllel meg 91 db.

Gondolom akkor érdemes a gyári zárt ládát venni.


Ez a tipus: Macaudio bs 30.

2023. márc. 21. 11:10
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem is.
2023. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:

Nekem volt régen SAL hangszórós “Hifi” hangfalam. Mely, közép, magas. Hát inkább nem ajánlom, jól nézett ki, szólt is, de kb ennyi.

Így van, az érzékenyebbet válaszd és gyári ládát ha lehet.

2023. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Két külön téma sőt 3 ha úgy vesszük. Autós a Mac. Home - hifi a SAL SBX és a 3. véglet pedig az SPA ami inkább hangosítós jellegű, de messze nincs ott, lemezkosár - érzéketlen stb. Ettől van jobb pl Master Audio. aztán attól is pl B&C..lehet fokozgatni árban többszörös.

22 Literes láda esetleg 8" hangszóróhoz vagy 6,5" ideális lehet, de nem 12" -ra. Ahogy az első is írta 50-60 liter a minimum. Tölcséresben ez pl duplája is lehet, de ahhoz megfelelő T/S arányra van szükség. Otthonra kell én nem vennék ilyeneket. 1 pár Tannoy M1 - M2 stb hangsugárzóval bőven elvagy.. ehhez is kellenek dolgok. Példának okáért egy pár jó állvány, minőségi kábelek meg egy valamit érő erősítő: NAD C316 vagy Cambridge Audio esetleg egy jó DAC még nem árthat. Feltéve ha nem Diy-er vagy, de ahhoz megint szükséges egy fél asztalos üzem, meg a hangszóró spec T/S oldali értelmezése átfogóan.

2023. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

B&c-t is néztem ugyanúgy Kina gyártja. Fenn van az alibabán.

Nekem nem a nüansznyi különbségek miatti legdrágább kell hanem a kompakt jó árérték arányú. Ha már igy csoportositottad teljesen jogosan, akkor én a PA-t mellőzném. Igy marad az autóhifi meg a home-hifi.

Az autohifi-t sem szabad lebecsülni mert már egy olcsóbb középszerű márka is bőven tud annyit mint egy 400 ezer ft-os JBL party-box.

2023. márc. 26. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Autóhifiből jók a szettek amihez már adnak hangváltót is. Audio System Carbon 165, GZIC 165.2 ~ ezekből azért kihozható már egy kellemes szett. Mellé meg az említett sub mondjuk, csak rá kell keresni az adataira vagy szokott lenni ilyen PDF az ajánlott ládaméretekkel. Könnyen meglehet, hogy B&C és Master is egy futószalagon gyártják ezeket a kínaiak "copy", de benne van a hamisítás esélye is, hiszen bizonyos mennyiség felett olyan nevet írnak rá amit akarsz. B&C gyára Olaszországban van amúgy - 90 alkalmazottal asszem.
2023. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!