Beszereztem 2 db DAP AUDIO MC10-et ami speakon dugós, de az erősítőm az csiptetős. A kérdésem a következő lenne: Hogyan tudnám átkötni a hangfalat csiptetősre?-úgy hogy a hangfal ereje és minősége ne romoljon?

Figyelt kérdés

Az erősítő egy Kenwood ka-3060.

Köszi a válaszokat.



#hangfal #DAP AUDIO
2023. máj. 2. 19:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyit, ha esetleg valaki ismeri a márkát vagy a hangfakat, megköszönném a véleményét!
2023. máj. 2. 20:18
 2/14 anonim ***** válasza:
2023. máj. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És ezzel csipetősre átalakítja a kimenetet?
2023. máj. 3. 07:44
 4/14 anonim ***** válasza:
Rövid vezetéket ráforrasztva, blankolt véget ónnal futtatva, tőben zsugorcsövezve igen. Jóárasabb, mint kettévágni a speakon kábelt :)
2023. máj. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Salx Narval ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, hogy mostanában nem cseréled le az erősítődet akkor nincs más dolgod minthogy levágod a kábelről az erősítő felé eső dugót, felpucolod a vezetékvégeket és forrasztás nélkül becsípteted őket az erősítő hangfalkimenetére. Ennél jobb de kicsit költségesebb megoldás az ha veszel egy szerelhető speakon dugót és hangfalkábelt, a dugót felszereled a másik végét ugyanúgy becsípeted mint az elsőnél, így megmarad a gyári kábeled szükség esetére. Ha szeretsz szerelni akkor az erősítő csíptetős kimenete helyére speakon aljzat is feltehető kis barkácsolással,ez esetben az eredeti kábelt tudnád használni. A hangfal csatlakozóját nem ajánlanám lecserélni csíptetősre, de ez is megoldható.
2023. máj. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A felpucolás az megtörtént, de vagy 10 szálas a kábel, egyébként valaki azt mondta hogy, ha így csinálom hogy megvan pucolva a kábel akkor nem adja le azt a teljesítményt amire képes mert kevesebb vagy több áramot vesz fel, gondoltam arra is hogy a spekaon csatlakozó elé kötök egy kábelt vagy csiptetős aljzatot

a hangváltóra, de azt nemnéztem még meg hogy hány szálas a hangváltóból kivezető kábel.

2023. máj. 3. 08:19
 7/14 Salx Narval ***** válasza:
Attól, hogy levágod a szigetelést egy vezetékről nem változik meg a terhelhetősége, max ha ügyetlen vagy és pár szál drótot is elvágsz a kötegből. 10 szálas a kábel? Akkor ez nem egy egyszerű hangfalkábel volt, neked 2 eres hangfalkábel kell ide.
2023. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2023. máj. 3. 08:40
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy fotót mutass már arról a 10 szálas kábelről :)
2023. máj. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rendben, de csak délután tudok mert dolgozom.
2023. máj. 3. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!