Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy számítógépben hány wattot...

Egy számítógépben hány wattot tud a beépített erősítő?

Figyelt kérdés

Gondolok arra az erősítőre, ami megszólaltatja a kicsi hangszórót a gép belsejében. Csak azért kérdem, mert kikötöttem a 0.5W-os hangszórót, és helyére kötöttem 2x20W-os 2 utas hangfalakat, és egész szépen megszólalnak, és nagyon hangosan ha kell.

Aki nem értené: direktbe kötöttem a passzív hangfalakat a számítógép alaplapjára.


2023. máj. 4. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
De milyen alaplap milyen portjára és milyen "hangfalakat"?
2023. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

dell brand gép alaplapja. nem portba ment, hanem levágtam a beépített hangszórót, és a helyére 2db 6 ohmos 20W-os hangfalakat kötöttem. 5"-es mély-közép és egy 25mm-es selyem dóm magas van benne.

Itt egy kép, hogy jobban értsd:

[link]

ennek a pici hangszórónak a helyére kötöttem a nagyokat, de a csatlakozó maradt az a fehér ami az alaplapba megy.

2023. máj. 4. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:

"dell brand gép"

Melyik típus?


" nem portba men"

De portba ment, csak az a kérdés: melyikbe?

Mert egyes brand gépeken az alaplapra integrált hanginterfész vonalkimenetét erősítették fel és kötöttek rá hangszórót; az alaplapok nagy többségén meg van az előlapi panel csatlakoztatására szolgáló tüskesor, ami - a gombok és a visszajelző LED-ek mellett - egy "csipogó" csatlakoztatására szolgál.


Ha ez utóbbiról van szó, akkor a Wikipedia tanúsága szerint:

[link]

5 V-os kimenő feszültséget - négyszögjelet - hoz létre

2023. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Dell 7020 típus

A nem portba ment arra értettem, hogy nem külső portra dugtam, hanem az alaplapra közvetlenül.

2023. máj. 4. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha azon nem zenét/a filmek hangját hallod vissza - szóval egy szimpla "csipogóról" van szó - és hihetünk a #3-as hozzászólásomban említett Wikipedia-cikknek, és feltételezzük, hogy a rá kötött hangszóró 4 Ohm impedanciával rendelkezik, akkor a maximális teljesítmény elvileg:

P = U^2 / R = 5^2 V / 4 Ohm = 6,25 W

2023. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!