Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Gitár erősítő javításában...

Kdavid2255 kérdése:

Gitár erősítő javításában kérnék segítséget. Egy búgó kb 152HZ jelel búgó zajt hogy szüntessek meg?

Figyelt kérdés

Egy saját építésű gitár erősítőről van szó, a földhurokra nem gyanakszom, mivel nem 50Hz toroid búgó zaj. Gondoltam hátha a bemeneten kapja a zajt, de a bemenet rövidre zárása után is zajos maradt ugyan úgy. Az élő erősítőre gyanakszom, mert ha ki húzom, a fő erősítő abbahagyja a búgást, az előerősítő árnyékolása nem oldotta meg a problémát. A toroid elég messze van tőle..... Esetleg valami tanács? Ha bármi elmerülő kérdés van még akkor megvalaszolom.


Még annyi hogy alapból nem volt ilyen búgás, búgó hangot adott ki régebben is de sokkal halkabban, szét lett szedve, mas okokból, változatlanul csak vezetékek hossza lett cserelve, újra össze rakva kezdte a hibát.


A hangerő szabályzó potmeter állítja a búgó hang erejét.



2023. máj. 12. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Akkor a potméter előtti erősítőt kell átnézni, ott kerül be a búgás.

Azért arra kíváncsi lennék, honnan tudod, hogy 152Hz..

2023. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Meg mertem, frekvencia mérő, bár igaz hogy hang alapú, és nem teljesen pontos de nem hiszem hogy 20hznél nagyobb lenne az eltérés.....
2023. máj. 12. 16:23
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen de ötletem sincs mit nézzek át rajta.... Nem tudom elképzelni hogy jut oda ez a zaj.
2023. máj. 12. 16:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Erősítőt vidd be valamilyen hifi-szervizbe - szerintem, vagy elektronikai fórumon kérj segítséget ezügyben (tudok ajánlani fórumot ha kell)
2023. máj. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jöhet fórum!
2023. máj. 12. 16:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Jut eszembe?: érdemes az előfok tápfeszültségét, pontosabban annak szűrését megnézni, bár az 100Hz lenne..

Vezetékek hossza? Más lett a nyomvonala?

Egypont földelés megvan ezután is?

2023. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Meregettem ossze vissza, néztem milyen hangok jönnek ki, minden 50-150-250-350,az 50 szonte nincs - 80dB a 150 a legmagasabb 65dB
2023. máj. 12. 17:04
 8/12 A kérdező kommentje:
Vezeték hossz változott csak.
2023. máj. 12. 17:04
 9/12 A kérdező kommentje:
Képzeld meglepő, eltűnt az összes bugás ha az élő erősítő és a fő erősítő között a jel mellett futó foldelést kihuztam, viszont így az 50hz bugás megnőtt kb( az eddigi dB is - ba értelmezhető) - 70dB, viszont ez potmeter allitasaval nem változik meg. Állandó.
2023. máj. 12. 17:06
 10/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
49%

Ne hozd be, nem javítunk szervizben barkácsolt dolgokat.

Valóban gyári készüléknél is, ha elszólja magát az ember, hogy "megvizsgált" valamit, az már bűnjel, ha elkezdte, fejezze is be! (Sokkal rosszabb, ha menet köben derül ki a gányolás.)

2023. máj. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!