Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A digi TV (kábeles,"digi")...

A digi TV (kábeles,"digi") digitális adását a régi TV-nk nem veszi. Nem jöttem rá, nincs kiírva se sehol, hogy milyen típusú fordító kell ahhoz, hogy a régi(hdmi bementű)TV-vel tudjuk nézni a digitális adásokat? DVB-T/T2 mert a digi DVB-Ct ír.

Figyelt kérdés
2023. júl. 22. 23:45
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Azért van itt némi zavar...

Ez nem látszik olyan régi tv-nek,azon a bedugott fehér kábelen(koax)kellene hogy jöjjön az adás bármilyen régi is a készülék.A HDMI az egy modern csatlakozó,számítógéphez,dvd lejátszóhoz,valami más kütyühöz stb.itt nem kell használni.Ott van rajta a matricán hogy digitális adást vesz.

A digi abban különleges a több szolgáltatóhoz képest hogy analóg (még a 30éves képcsöves tv is veszi)és digitális adás modern "lapos tv"-hez is jó.Az analógon kevesebb tv csatorna van és gyengébb képminőségben.


Elvileg úgy működik a rendszer hogy a digi bevezeti a lakásba az optikai kábelét,rádug egy modemet (ingyenesen)ami szétválasztja jelet tv-telefon-internetre,annak a tv-ből kijövő fehér (koax)kábel másik végét rádugják a modemre és kész.Modem nélkül nem működik.

Külön "box"csak akkor kell ha az őskori képcsöves tv-n akarnánk a digitális adásokat nézni ami lebutítja analógra a digitális jelet.

Ha van élő szerződés a digivel,be van vezetve a lakásba a kábel,van rajta modem(és jól működik)rá van dugva a tv koaxal akkor a hiba a tv készülékkel lehet,csatornakeresés közben valamiért automatikusan nem találja a jelet (legalább az analógot kellene)akkor kézzel kellene beadni a frekvenciákat (amiket macerás megszerezni mert a digi egy ideje nem közli az oldalán).

Nekem is van ilyen problémám,a 2014-es Philips tévém szintén nem találja a digitális csatornákat de régebben felírtam őket + kinéztem egy másik készülékről így kézzel be tudtam állítani,a másik pár éves Philipsem meg magától tudja.

Úgyhogy első körben vigyél a tévéhez valaki hozzáértőt -mielőtt elkezdesz kütyüket venni hozzá feleslegesen -aki programozott be tv-csatornákat és ért egy kicsit hozzá,nem kell szerelőnek lennie.

2023. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

A tévém szerint ezek:

370,00 MHz, 256 QAM, 6900 kS/s

Ezeket kell beírni valahova.

2023. júl. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Átkapcsoltam a TV-t digitálisra szüleimnél, lefuttattam a keresést, látott 80 csatornát de 0 szolgáltatást és nem mentett el semmit. Szerintem ez a megoldás kuka. Látok a TV oldalában kártya bemenetet is, a HDMI meg jól működik.

Mondjuk én mondtam nekik, hogy engedjék el ezt a fos TV-t és inkább csináljunk hozzá egy netflixet de nem kell nekik.

2023. júl. 23. 12:32
 24/41 A kérdező kommentje:
20-sajnos a faltartó paneltől nem tudom leolvasni a TV típusát de lényegtelen is mert egy bot egyszerű 2000-es évekbeli plazmáról beszélünk. Megtaláltam a menüben a digitális keresést, lefuttattam és nem tudta elmenteni a csatornákat. Marad a HDMI
2023. júl. 23. 12:34
 25/41 A kérdező kommentje:
Azt nem érted, hogy ez egy 20 éves plazma ami akkor annyiba került, mint egy kocsi? nincs felszerelve a mai technológiákkal, legalábbis csak az akkori belépő szinten....
2023. júl. 23. 12:35
 26/41 A kérdező kommentje:

Anyám sem érti, de úgy látom az itteni nagy szakértők is hasonló szinten vannak.

"Nemjönbe a téelcé"

Mondom lefuttattam a keresést a digitális kábelről 80 csatornát látott de egyiken sem talált jelet. Gondolom nem dvb-c (bár ez azt jelenti elvileg, hogy dvb-c mint kábel közben utánanéztem) Leszarom. Nem nyűglődök ezzel tovább. Veszünk egy 8000 ftos boxot aztán kész. Bár én egy chromecastra szavaznék....

2023. júl. 23. 12:37
 27/41 A kérdező kommentje:

Bocsánat, csak ideges vagyok, hogy egy ilyen egyszerű dolog miért nem működik.

Esetleg ha neked van ilyen "frekvencia listád" azt elárulod ? :/

2023. júl. 23. 12:39
 28/41 anonim ***** válasza:
Milyen kütyüt akarsz beledugni abba a HDMI csatlakozóba ami szerinted megoldja a tv csatornamentési problémáját?
2023. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

[link]

Ez lenne a frekvencia lista?

Ezért a tál büdös fosért nyűglődöm itt fél napja? Semmi értelme. Akkor már tényleg netflix....

2023. júl. 23. 12:52
 30/41 anonim ***** válasza:
Honnan is kellett volna "értenünk", hogy ez egy 20 éves plazma? A DVB amúgy sem új technológia. Valószínűleg ha ilyen régi, akkor az MPEG-4 hiánya a probléma, ettől még nem "fos".
2023. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!