Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire gáz ha nem magyar...

Mennyire gáz ha nem magyar billentyűzet kiosztású laptopot veszek?

Figyelt kérdés
Azon hogy lehet írni?
2023. okt. 17. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Meg fogsz lepődni, de a világ nagy részén nem magyar kiosztást használnak, és igen, tudnak írni.
2023. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen lehet írni, a kiosztást nem az határozza meg ami a rá van írva a billentyűre, hanem ahogy beállítod. Én simán írok angol kiosztásún magyarul. Sokszor állítom be a magyar kiosztású laptopomon az angol billentyűzetet. Néha oroszt (bár az nehezebb mert ott minden teljesen másutt van). Annyit kell megtanulni, hogy melyik gomb mit fog okozni, mert nem azt fogja csinálni ami rá van írva, de ezt gyorsan meg lehet szokni.
2023. okt. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Nekem nagyon rossz. A matrica nagyon gagyi. Soha többet nem veszek külföldi billentyűzetes laptopot. Egyszeeűen undorodom tőle...


Fizikailag ugyanazok a billentyűk vannak rajta, tehát a magyar kiosztás szerint menni fog. Í és Ű lehet kritikus. Előbbi manapság sok helyen csak a nyíl billentyűk mellett helyezhető el.

2023. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha tudsz vakon gépelni, akkor nem gáz. Én tudok, a laptopom fizikailag angol kiosztású, de magyarra van állítva. Sosem kell keresnem a karaktereket, fejből tudom, melyik hol van.


De ha neked szükséged van arra, hogy lásd a billentyűket, miközben gépelsz, akkor számodra nem lesz jó egy külföldi kiosztású billentyűzet. Próbáld ki, gépelj úgy, hogy nem nézel rá a billentyűzetre. Ha ez megy, akkor mindegy, milyen nyelvűt veszel.

A matricázás tényleg gagyi.


Arra kell csak figyelni, hogy alapvetően két féle kiosztás létezik, ISO és ANSI. Itt egy kép, ami szemlélteti a kettő közti különbséget: [link]


Ami fontos, hogy az ANSI-n nincs a hosszú í-nek és a hosszú ű-nek megfelelő billentyű, ezeket csak ALT kódokkal tudod bevinni, a tengerentúlon gyártott laptopok többsége ilyen kiosztású. Tehát ha mondjuk Ebay-ről vagy Amazonról rendelsz, erre figyelni kell.

ISO kiosztásút vegyél.

2023. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Arra kell csak figyelni, hogy alapvetően két féle kiosztás létezik, ISO és ANSI. Itt egy kép, ami szemlélteti a kettő közti különbséget:"


Köszönöm, ezt nem tudtam.

2023. okt. 17. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Valójában ANSI kiosztással az enter fölötti billentyű hosszú ű-t ír magyar layout-ra állítva. Illetve hosszú í-t kisbetűként AltGr+J-vel tudsz írni, nagybetűként pedig AltgGr+i-vel viszonylag fájdalommentesen. Én már annyira hozzászoktam hogy sokszor rendes magyar billentyűzeten is így írom :D


Ettől függetlenül ISO nyilván szerencsésebb.

2023. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ritkán írok magyar kiosztású billentyűzeten, és még nem lett semmi bajom tőle.
2023. okt. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyar billentyűvel simán lehet angolul írni, így miért nem jó? Fordított helyzetben kisebb-nagyobb szenvedéssel fogod megoldani.
2023. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20+ eve hasznalok pc-t, de meg soha nem volt magyar billentyuzetem.
2023. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Látszik is kifinomult írásodon...
2023. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!