Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A vinyl lejátszó indító karja...

A vinyl lejátszó indító karja nem marad a helyén?

Figyelt kérdés
Nemrég rátettem a kezem egy régi vinyl lejátszóra. Két probléma került elő vele, az egyik hogy nagyon halkan szól a zene, de ezt egy tűcsere lehet megoldaná. Viszont elindítani úgy kell, hogy van rajta egy kar, a kar alatt pedig egy tekerő kapcsoló. Mindkettőre elkezdi forgatni a lemezt, viszont ha a kart húzom meg, akkor a tekerőkapcsoló is fordul vele, ha csak a kapcsolót tekerem, akkor viszont a kar nem mozdul. Viszont tökmindegy melyiket használom, nem marad úgy, abban a pillanatban, hogy elengedem, visszaugrik az eredeti pozícióba, és leáll a forgás. Mi lehet a probléma?

2023. okt. 23. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Mi az a vinyl lejátszó?

Olyasmi lehet mint egy lemezjátszó?

Kár, hogy nincs semmi tipusa vagy modellszáma vagy bármi ami alapján beazonosítható lenne.

2023. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hanyagolható a gúnyos hangnem, értelemszerűen azért jöttem ide, mert nem értek hozzájuk. Egy Ziphona Türkis 524-esről van szó. A kar dolog már megoldódott, viszont egyértelműen tűfejet kell cserélni benne, mert ugrál. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy tökmindegy milyen fejet és tűt veszek bele, vagy van többféle szabvány, és oda kell figyelni rá, milyet szerzek be?
2023. okt. 23. 18:51
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nála a vínyl az a bakelit..
2023. okt. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, vinyl, ez a hivatalos neve. A lemezek sosem készültek bakelitből, ez csak ragadványnév. Tudom, hogy ez a gyakori kérdések, és itt kötelező egy kör gúnyolódás és bunkózás mielőtt bármi hasznos információt odaböfögnénk szerencsétlen kérdezőnek, aki nem merészeli profi szinten művelni az adott témát, de mostmár túl tudnánk jutni rajta?
2023. okt. 23. 18:55
 5/11 anonim ***** válasza:

"Igen, vinyl, ez a hivatalos neve."

Angol nyelvterületen. Magyarul hanglemeznek hívják, a lejátszót pedig lemezjátszónak.

Kár, hogy ez egyeseknek nem elég menő - de ebből is látszik, ki az aki csak menőségből akar "vinylezni"...

Tűt nem lehet csak úgy hasraütésszerűen cserélgetni, keress egy használati utasítást a neten, hogy mi való bele - emlékeim szerint ebbe az NDK csodába a legócskább kristály való, ami néhány lejátszás után már képes tönkretenni a hanglem... izé, a vinylt. Szóval csak ésszel.

2023. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az NDK keramikus hangszedők gyakran így néztek ki:

[link]

Ez meg a tű:

[link]

Ha csak a tű hegye kopott vagy tört le (ami erős nagyításban is megfigyelhető), az is elég lenne.

De lehet sérült az egész egység is.

2023. okt. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Itt van egy másik kép, ahol tisztábban látszik a tű:

[link]

2023. okt. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Itt azt írja, hogy CS24 / CS29 egyenrangú lehet, ezekre a számokra nem is emlékeztem, mert nekünk régen a szervizben szimplán NDK akármi volt csak, egy kaptafára:

[link]

2023. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 18042 ***** válasza:

Itt is van róla néhány adat:

[link]

2023. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ezeken már el tudok indulni
2023. okt. 23. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!