Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet fogni az ingyenes...

Hogyan lehet fogni az ingyenes TV csatornákat?

Figyelt kérdés

Közel 20 éve nem nézek tvt. Nemrég lecseréltem a nappaliban lévő tvmet, és beraktam a régit a vendég szobába.

Rendeltem egy antennát aliexpressről, amivel 34 csatornát megtalál, és CI kártyát kér hozzá. A 34-ben az ingyenesek nincsenek benne, és nem is tudom megkeresni.

[link]



2023. okt. 27. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Az antenna milyen? Igényel-e tápfeszültséget? Ha igen, kapcsold be. Ha megfelelő és jól be van állítva, akkor fognia kell. Kereséskor csak a szabadon foghatókra keress.
2023. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]


UHF Cs 29 (538000 kHZ): film+, super tv2, amc, Cool,rtl ketto stb

UHF Cs 38 (610000 kHz): Mozi+, Viasat3, Prime, National Geographic, Hír tv, atc, axn stb


A kézi hangolást nem igen engedi a TV, csak az automatát. Kézinél csak a megtalált csatornákat lehetne módosítani

pl: 29: Spiler1 HD frekvencia 538000, Sávszélesség: 8MHz, jelerősség 42%, jelminőség 61%


1-13 között nem talált csatornát és nem is engedi hozzáadni. alapbeállításra raktam a tvt és a legújabb szoftver van rajta.

2023. okt. 27. 15:20
 3/12 A kérdező kommentje:
Antenna nélkül nem talált csatornákat.
2023. okt. 27. 15:24
 4/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
75%

[link]

Amint látható, az A és B multiplexet kellene befogni a kódolatlan műsorokhoz, tehát amihez kártya nem szükséges. Ha jó a jelszint, az automatikus kereső megtalálja ezt is, ugyanakkor van lehetőség manuális módban a kívánt frekvencia megadására:

[link]

Ekkor a TV általában megmutatja az adott frekvenciára vonatkozó jelszint és jelminőséget, amit fel tudsz használni az antenna beállításához is.

Utána rányomhatsz egy keresést csak arra az egy frekvenciára és így beolvassa, hozzáadja a csatornalistához.

2023. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem valami jó a vétel. Teds odébb az antennát, lehetőleg olyan ablakba ami valamelyik adó fele néz. Meg kísérletezz, mert lehet be tudsz fogni visszaverődő jelet, de azt nem tudhatod honnan jön.
2023. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Gyenge lesz az antenna :(

Az ablak alá teszem kb ot a legjobb, így az ingyenes csatornák kb 2/3-a megvan, ha meg az ablak fellé magasra akkor kb a fele.

Köszi

2023. okt. 27. 16:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, ez egy játékszer, nem antenna. Egy normális tetőantennával stabil lenne a vétel.

[link]

Valami ilyesmi.

2023. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Erre nem kell valami jel digitalizaló? Mert van egy régi ehhez hasonló valahol
2023. okt. 27. 19:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell, csak egy tápfeladó, ha van benne erősítő.
2023. okt. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Aliexpress linken szerepel az 5 V / 20 mA tápigény, ami a DVB-T boxok menüjében gyakran aktiválható (Antenna Power vagy hasonló néven), de a TV-knél ez a lehetőség elég ritka. Ekkor külön kell beiktatni egy 5 V-os tápfeladó.

A SAT-bemenet ad tápot (13/18 V felirat látszik is), de az más, mert arra mindenképpen szüksége van az LNB-fejnek.

2023. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!