Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdemes számomra egy Xbox...

Érdemes számomra egy Xbox Series S-t megvenni? Mik a tapasztalataitok róla?

Figyelt kérdés
Nemrégiben építettem egy "gamer" PC-t, és megint abba a csapdába futottam bele, mint ezelőtt már több alkalommal. Néhány évente elszánom magam, hogy fejlesztek PC fronton. Ezt úgy szoktam megtenni, hogy annyit költök az új konfigra, amennyit az anyagi helyzetem megenged, és reménykedek benne, hogy legalább 1-2 évig nyugtom lesz, nem kell újból fejlesztenem. Ezúttal kb. 120.000 Ft-ot költöttem összesen mindenre, ez volt tavasszal. Egyik nagy kedvenc játékom volt az Alan Wake, most jött ki a második része, és már eszembe sem jut megvenni, mert a videokártyám (GTX1070) gyakorlatilag alkalmatlan rá, hogy futassa, átlag 15-20 fps-el futna minimum grafikai beállítások mellett. És tudom, hogy mindig amikor ez van, akkor sorra fognak kijönni a nagy címek, amikről már lemondhatok a gyenge videokártya miatt. Jelenleg egy Xbox Series S használtan kb 80.000 Ft-ba kerül. Azon gondolkodtam, hogy mivel a mostani konzolgeneráció még nem olyan régen jelent meg, így 5-6 évig még fixen meg fognak jelenni rájuk a AAA címek. Én az a játékos vagyok, akit különösebben nem érdekel a magas FPS szám és a 4K febontás, csak legyen játszható a játék. Ezért jutott eszembe, hogy jobb döntés lenne inkább egy ilyen Series S konzol, mert már unom a pocsékul optimalizált PC-s portokat és azt, hogy iszonyatos tempóban avul el a hardver PC-n. Akinek van tapasztalata Series S-el, mi a véleménye róla, megéri az árát? (Tudom, hogy csak digitális, így a kölcsön játékok gyakorlatilag ki vannak lőve.)

2023. nov. 14. 16:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha jelenleg csak az Alan Wake 2 érdekel nagyon, nem lenne jobb beruházás befizetned a Geforce Now-ra?
2023. nov. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Inkább hosszútávra gondolkozok, nem csak az Alan Wake miatt. Erről a Geforce Now-ról eddig még nem olvastam. Azt tudom hogy régebben már voltak ilyen cloud gaming szolgáltatások, de elég instabilak voltak.
2023. nov. 14. 16:35
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki kis büdzsével rendelkezik és a legújabb játékokkal szeretne játszani, én mindeképp konzolt javasolnék.
2023. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy eladod és veszel egy Rx6600-at. Kb 0 azaz NULLA forint ráfordítással tolhatod az Alan Wake 2-őt.

[link]

2023. nov. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Karcsi87: Hmm, valóban elég masszív különbségek vannak FPS számban a 1070 és az 6600 között... Ezt lehet benéztem, amikor a 1070 mellett döntöttem.
2023. nov. 14. 17:26
 6/17 anonim ***** válasza:

Játék függő a dolog van ahol 5 van ahol 30%-ot hoz az rx6600 a 1070-hez képest. Csak az Alan Wake 2-höz Mesh Shader támogatás szükséges.

Ezt vagy RTX 2000-es Nvidia vagy Rx6000-es Radeon kártyával tudod megugrani. Így jön ki ez a brutális különbség itt.

Ahogy nézem odab@szott kicsit a 1070 árának a dolog, de kis befektetéssel át tudsz nyergelni olyan kártyára ami viszi ezt.

2023. nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez is egy jó ötlet, köszi!
2023. nov. 14. 21:39
 8/17 anonim ***** válasza:
Jó de aztán mi lesz később? Egy konzollal még elleszel egy jó darabig, viszont ha nincs 3000/4000-es szériás nvidiád, akkor kompromisszumot kell kötni, és tekintve az árakat, jobban jársz konzollal.
2023. nov. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#8 Ja a konzolon meg 30-60 fps-el lockolva lehet nyomni. Valószínüleg PC-re vannak játékai, konzolra meg nincs. Pár fointért eljátszogathat ha lecseréli a kártyát, utána ha kevés megint. Az összes PC "gémer" ezt csinálja csak a szint más. Én is nyáron cseréltem az Rx580 8GB-met egy Rx6600xt-re mindössze 35000-em bánta pár évig el leszek.
2023. nov. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, PC-re vannak játékaim. Bár szeretek új játékokat kipróbálni és nem mindig a régieket pörgetni, szóval mindenképp költenék erre. Annyiban mindenképp hátrányosabb a konzol, hogy drágábbak rá a AAA címek. De cserébe jól vannak optimalizálva, és egy stabilabb élmény, szemben a Windows-os kékhalálos esetekkel, meg a driver frissítgetésekkel.


Mindenesetre ez a videokártya akár jó is lehet. A szívem kicsit a konzol felé húz, majd még mérlegelek. :)

2023. nov. 15. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!