PlayStation Portal Remote Player működik majd távolról? Vagy csak otthonról?

Figyelt kérdés

Én úgy értesültem róla, hogy csak otthonról.


Viszont ez a csávó a TikTokon azt mondja, hogy működik távolról is, ha elég jó a Wi-fi kapcsolat, késleltetve…. Mivel úgy fogalmaz, hogy akkor is lehet használni, ha el utazunk otthonról, gondolom nem a konzol által haszmált, azonos wi-fi hálózatra gondolt…


Alapvetően nem adnék a szavára, viszont ez egy viszonteladó üzlet profilja, szóval csak nem nézte be ennyire a srác?


[link]



nov. 27. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg működik bárhonnan, a lényeg, hogy legyen Wi-fi, különben nem sok értelme lenne, ha csak otthon lehetne használni. Egyébként jó hülye a Sony, nem kommunikál egyértelműen ezen a téren.
nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, nagyon rossz a kommunikáció.

Azt szokták nagyon hangsúlyozni, hogy azért jó mert ha valaki elfoglalja otthon a TV-t, akkor tudsz játszani így is… Igazából azok a viszonteladók is ezt írják, ahonnan már előrendelhető.


Ha valóban lehet máshonnan is használni, ahogyan a videóban mondják, akkor ezzel a szöveggel nagyon félre értetik az emberekkel.


A másik dolog, hogy ugyebár a saját ps5 konzolodról jön a stream elvileg, vagyis a konzolnak mindenképpen be kell lennie kapcsolva.


Távolról egyáltalán be lehet kapcsolni a konzolt? Mert kikapcsolni ki lehet applikációval, de arról nem tudok hogy bekapcsolni be lehetne e…

nov. 28. 12:14
 3/7 anonim ***** válasza:
A Portal lényegében egy dedikált "remote play" eszköz. Ez idáig is megoldható volt telefonos appal is akár. A stream minősége és késleltetése is gyakorlatilag megegyezik azzal amit már most is tudnál mobilon csinálni. Az összes "előnye" az a beépített Dualsense és ennyi. A konzolnak folyton készenlétben kell lennie, a kép minősége és a késleltetés teljesen a nettől / routertől függ ugyanis nem kapcsolódik direktben a géphez, akkor sem ha mellette ülsz. Erősen javasolt kipróbálni a mobiloddal milyen a remote play mielőtt vennél ilyet. Jobb nem lesz, max rosszabb. A portal nem támogat semmi mást, nem tudsz róla semmit futtatni, nézni vagy PS+ játékokat streamelni a felhőből. Ráadásul mivel semmilyen bejelentkezési felülete nincs (böngészője sem) ezért ha távol vagy otthontól és jelszavas a wifi akkor valószínűleg be sem fogsz tudni jelentkezni. Vannak videók erről az eszközről valós helyzetekben, a legtöbb esetben elég gyatra a minőség a gép mellett ülve is, messzebb csak rosszabb lesz. Nem véletlen, hogy ezt elsősorban úgy hirdetik, hogy gyakorlatilag csak arra jó, ha más nézi a TVt. Azt mindenki döntse el maga megér-e ennyit, sztem nagyon nem. Ha streamelni akarsz azzal a legtöbb mobil simán elbánik, ha meg nem akkor egy dedikált kézi konzol vagy akár egy telefon jobb választás mert nem a nettől függ milyen a minőség.
nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi! A Remote appot próbáltam telefonnal, otthon a konzol mellől és nagyon jól működött nekem, csak nekem ilyen egészen kicsi Apple IPhone SE telefonom van, ami amúgy kényelmes… Csak ehhez nem jó, így játszhatatlanok a játékok.


Amúgy bennem felmerült, hogyha megjelenik ez az eszköz, akkor esetleg az app, az meg fog szűnni… Erről mit gondolsz? Esélyes?


De ha jól értem, akkor most is, az appot is használhatnám Wifivel pl. Bp-ről, úgy hogy közben Szigetszentmiklóson lakom, ott a konzol? Ezt hogyan? Egyáltalán hogy kapcsolom be a konzolt a távolból?

nov. 28. 15:35
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem azért lenne előnyös egy olyan eszköz, ahol legalább az offline ps játékokkal tudok játszani a távolból, mert pl. nagyszüleimhez gyakran kell járnom segíteni őket bevásárolni, stb… Wi-fi az van itt is.

Otthon nem nagyon van időm használni a konzolt, itt a nagyszüleimnél meg régi tv van, a konzolt nem tudom elhozni, meg zavarná is őket ha televízión jatszanék… Ha működne innen a remote play, akkor napi 2 órát legalább tudnék játszani “diszkréten “, jelenleg meg kb. havi 2 órára van időm, szóval totálisan kihasználatlan a konzolom.

nov. 28. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy a remote app megszűnne azért mert ez megjelenik. Ha gép mellett oké azért én kipróbálnám messziről is, mert az már nem ugyanaz hiszen nem csak a te neted hanem a helyi is számít. A gépet meg egyértelműen bekapcsolva kell hagyni folyton.
nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha viszont tutira nem szűnik meg az app, akkor lehet hogy valóban érdemes lenne inkább egy steamdecket vennem.
nov. 28. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!