Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi történik a tévével áramtala...

Mi történik a tévével áramtalanítás után?

Figyelt kérdés

Volt egy régebbi Philips LCD tévénk, kb első generációs LCD, az a nem túl vékony. Még apám javított rajta valamit régen, és azt mondta, hogy semmiképp nem szabad majd áramtalanítani, mert nem fog többet bekapcsolni. Úgy használtuk évekig, hogy soha nem volt kihúzva a konnektorból, csak a távirányítóval kapcsoltuk ki. Tehát az a kis piros standby led mindig világított, soha nem volt teljesen áramtalaítva.

Most évekkel később kihúztuk a konnektorból, és valóban nem kapcsolt vissza. Semmi nem történik, se kép, se hang, még a kis led sem világít. Elvittük szerelőhöz, de ott olyan árat mondtak, hogy nem éri meg megjavíani, inkább veszünk másikat.

Sajnos apám már nem él, így nem tudom megkérdezni, hogy miért nem volt szabad áramtalanítani.



dec. 19. 04:17
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Dugd be és 4 óra múlva próbáld bekapcsolni.
dec. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mostmár mindegy, anyám otthagyta a szerelőnél, asszem 5 ezret fizetett érte, kellett neki alkatrésznek. Csak kíváncsi vagyok, hogy mi lehet erre a magyarázat.
dec. 19. 07:11
 3/8 Szirty ***** válasza:
77%

Valószínűleg egyszerű táp problémája lehetett ami olcsón javítható.


"Elvittük szerelőhöz, de ott olyan árat mondtak, hogy nem éri meg megjavíani"


Másik embert kellett volna keresni.


"...otthagyta a szerelőnél, asszem 5 ezret fizetett érte"


Így el is érte amit akart.

dec. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekem egy VHS magnóm volt ilyen. Bedugáskor tök random ha gondolt egyet elindult és akkor ment bármeddig, hónapokig is, amíg nem jött egy áramszünet, de utána megint nem kapcsolt be. A táp vezérlő IC-je a ludas, nem küldi (vagy kapja, nem tudom, annyira nem értek hozzá) a "chip enable" jelet, így nem indítja a készüléket.
dec. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék azon a környéken élni, ahol évekig nincs áramszünet. Nálunk kb hetente van 😀

Am nem kellett volna otthagyni az első szerelőnél.

dec. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jutott eszembe hogy milyen hely az ahol évekig nincs áramszünet????
dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Még apám javított rajta valamit régen"

De nem szakmája vagy szakterülete, feltételezem.


"Csak kíváncsi vagyok, hogy mi lehet erre a magyarázat."

Most már késő, hiába sejtem is, melyik fajta tápegységről van szó, de ennek lehet többféle oka is. Közte olyan is, hogy most már el is pukkanhatott, amikor kihűlés után ismét áramot kapott. Meg kellett volna vizsgálni alaposabban.

dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szabolcs. Az ország legsötétebb helye, de legálabb az áramszolgáltatásra nincs panasz.
dec. 19. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!