Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért csinálja ezt az erősítő?

Miért csinálja ezt az erősítő?

Figyelt kérdés

Szereztem nemrég egy JBL kültéri hangfalat (175W peak, 125W RMS), rákötöttem a 120W-os Panasonic erősítőre, de hallom párszor hogy felzúg a ventilátora eléggé, utána abbamarad. Okozhatja az új hangfal?

4 ohm-os a hangfal, az eredeti 3 ohm-os, de azt hallottam nagyobbat lehet rá kötni, kisebbet nem igaz?


dec. 25. 14:53
 1/5 Attis7902 válasza:
Szia! Igen a 3 ohm helyett a 4 ohm az nem gond fordítva már inkább. Esetleg nem hajtod kicsit jobban mint eddig? Mondjuk a régi hangfalaid nem bírták annyira ezeknek meg most kicsit jobban feltekered a hangerőt? Gyanitom azok a 3 ohm-os hangfalak valami kis méretű "házimozi cucc" ezek meg most kicsit nagyobbak. Igazából az, hogy a ventillátor bekapcsol nem hiba jelenség, egyszerűen csak jobban melegszik és lehűti.
dec. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A hozzá tartozó hangfalak 115W-osak voltak. Illetve azok 2 utas hangfalak voltak (1 mélyközép és 1 magas), a JBL pedig 3 utas (2 mélyközép 1 magas), ez számít?

Igazából nem használom annyira hangosan, picivel hangosabb mintha beszélgetnénk, kb 15-ös hangerőn megy az 50-ből. Csak ha alacsony hangerőn ventilátorozik akkor nem tudom mi lesz kültéren, de valami biztos nem tetszik neki. Ha jól tudom, az a ventilátor a végfokot hűti?

dec. 25. 15:58
 3/5 Attis7902 válasza:
Igen a végfokot. Az a meglepő, hogy pont a hangfalak cseréje után jelentkezett ez. Egyébként azt mondanám lehet, hogy a végfok és a hűtőborda közötti hővezető paszta van már kiszáradva és ezért jobban melegszik az erősítő. Azért azt jó tudni, hogy a leírtak alapján ez az erősítő inkább HIFI erősítő szobába nappaliba tervezték, nem igazán szabadtérre. Arra a célra PA végfokokat kellene használni inkább.
dec. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy A/B osztályú erősítő, és alacsonyabb hangerőnél A osztályba megy (több áramot fűt el mint amennyit a hangfal felvesz), kicsit magasabb hangerőn kapcsol át B osztályba (kevesebb áramot fűt el, mert többet vesz fel a hangfal)?
dec. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a dolga ha erőteljesebb hang vagy mélyhang jön be akkor megpördült a venti ha kicsit nagyobb hangerőre teszed akkor folyamatosan fog forogni ennyi nem kell aggódni miatta a legtöbb ventis erősítő/hifi így működik!
jan. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!