Mennyit érhet egy ilyen szintetizátor?

Figyelt kérdés

Nagyapámnál rábukkantunk egy Hohner Bonanza típusú szintetizátorra/orgonára!

Itt egy kép: [link]

Az övé is így néz ki. Kipróbáltuk, tökéletesen működik, meg se kottyant neki, hogy kb 20 évig kint állt a fűtetlen garázsban letakarva.

Kb 1980-as gyártmány. Nem szeretnénk eladni, de biztos sokat érhet, ezért kérdezem itt, hogy mennyi az értéke?



#német #szintetizátor #retró #orgona #Hohner Bonanza #Gyűjtői érték
dec. 30. 00:21
1 2
 1/11 nnnn5555 ***** válasza:
17%

Mivel szerintem már voltál bent így 1 év felfüggesztettet.

Vidd vissza a tulajdonosának!

dec. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem akarod eladni nem mindegy, hogy mennyi lenne?
dec. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam 2-es, az értéke érdekel, ugyanis az ilyen régi eszközök sokat érhetnek. Főleg egy hangszer.
dec. 30. 00:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak retró hangszerként lehet jelentősebb gyűjtői értéke - de ez egy teljesen egyénfüggő eszmei árszabás alapján dől el.


A használati (hivatalos forgalmi) értéke ma már csekély, de egy kezdő zenésznek nagy szolgálatot tehet és dekorként is jól mutat egy nappaliban.


Esetleg egy kápolnában vagy ravatalozóban nagyon jó helye lehet az ilyen egyszerű de javítható berendezésnek. Zenekari célokra ma már túl kis tudású hangszernek számít az ilyesmi.

dec. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ 4-es!

Tény, nagyon kezdetleges szintetizátor, de van benne pl dobgép, meg elég sok dolgot lehet állítani rajta. Hangzásra is teljes mértékben korrekt.

Megvan hozzá a lábbal nyomható valami (nem vagyok ennyire benne a témában), kottatartó is.

dec. 30. 00:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez itt szintén hibátlan állapotban 50 euróért egy hónapja nem akar elkelni: [link]

Nem mondom, én is meglepődtem rajta, de úgy látszik nem ér semmit.

dec. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

500 euró alatt én biztosan nem adnám el. Eléggé jól használható hangszer. Valószínűleg 100%-ig javítható lesz még, ha nem raktak bele mikroprocesszoros vezérlőt.


Ez olyan, mint egy barokk orgona, mert ahogy abba is ki lehet cserélni a bomló filc meg bőrdarabokat, azonosképpen ebbe száz év múlva is lehet majd szerezni huzallábas tranzisztorokat vagy univerzális logikai áramköröket.

dec. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
50 euróért vesztegették az ebay-en legutóbb, de ez persze nem jelenti, hogy ennyiért el is lehet adni...
dec. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ja, már megelőztek...
dec. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

500 Euro ezért? Ez kb, ma már semmire sem jó. A hangja undorító, Nintendo háttérzene szintjén van. Kápolnába, ravatalozóba sem alkalmas pont emiatt.

https://www.youtube.com/watch?v=gkaXGXPwwn8


Mivel csak 3 és 1/2 oktávos, még átépítési alapnak sem jó, mert egy normális digitális orgonát csinálni belőle minimum 2 x 4 és 1/2, de inkább 2 x 5 oktávos klaviatura kéne, meg ahhoz egy rendes pedálbillentyűzet sem ártana.


Ez így legfeljebb egy gyűjtőnek érték, akinek pont ez a típus és évjárat hiányzik a gyűjteményéből. Egyébként a szállítási költség többe kerül, mint a hangszer értéke.


Ami az ilyen retro tranzisztoros, netán csöves hangszerek között tényleg értékes, az egy jó állapotban lévő Hammond orgona.

https://www.youtube.com/watch?v=SuccecI-tLQ

Amúgy akit érdekelnek ezek az öreg cuccok, nézegesse a srác videóit, mindenféle elképzelhető és elképzelhetetlen elektronikus hangszere van.

dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!