Melyik oled tv-t válasszam?

Figyelt kérdés

Elsősorban remux uhd filmnézésre es ps5-re használnám. 55 colosban gondolkodom, 500 000 forintot terveztem rászánni.

Körülnéztem és a következő modellek jöhetnek szóba:

LG C3

Sony bravia A80L

SAMSUNG QE55S90CATXXH

Philips 55OLED718/12


Jó lenne, ha mkv kiterjesztésű fájlok esetén is kezelné a dolby visiont, de nem ez az elsődleges szempont.



jan. 24. 22:07
A kérdező szavazást indított:
LG C3
Sony bravia A80L
Leírásban szereplő philips
Leírásban szereplő Samsung
Egyéb
13 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a Philips-et választanám az Ambilight és az Android TV miatt.

Utána jönne a Sony majd csak azután az LG. Samsung pedig utoljára.

Nekem fontos a jó rendszer is, A Sony és a Philips is Android TV-t használ, illetve LG panelt. Az LG a saját hulladék WebOS-ét használja, ki nem állhatom. A Samsung Tizen rendszerét is utálom, illetve szerintem az LG panelek jobbak.

jan. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4%

A körítést (menü és dizájn) átugrom, csak a teljesítményről beszélek ami alapján mindenki dönthet az ár-érték arányról, a saját igényeit (pl Amblight) meg hozzáteszi vagy nem. Az LG modelljelöléseit a legkönnyebb követni ezért a többit ehhez hasonlítom. Az LGnél a fő modellek az A B C G (és M).

- Az A legkisebbet tudó alapmodell, komoly fő funkciókban kevesebbet tud. Ha csak az a lényeg, hogy legyen filmnézésre akkor ok, de processzorban, panelban, videojátékra gyenge.

- A B eggyel jobb, de nem annyival mint amennyivel drágább az A-nál és olcsóbb a C-nél

- A C általánosan a felső kategóriás modell ami minden igényt kielégít akkor is ha nagyon igényes vagy.

- A G csúcskategória, jóval drágább és az M a speciális csúcskategória, ezek nem igazán megfizethetők és igazán csak az ínyencek látnak rajta különbségeket.


Emellett nem árt tudni, hogy jelenleg az LG és a Samsung gyárt Oled paneleket, Az LG WOLED paneleket, a Samsung QD-OLED paneleket. Az LG régebben csinálja, a Samsung technológia jóval újabb. Nincs kőbe vésve, de a Sony Samsung paneleket használ a Philips meg LG paneleket. Általánosan a két fő különbség a panelek között felhasználói szempontból:

- A hasonló kategóriás QD Oled panelek jobb értékeléseket szoktak kapni a WOLED paneleknél.

- A WOLED panelek jóval strapabíróbbak főként beégés szempontjából.


Az LG C3 mint említettem az felső kategóriás Oled. 4K120Hz, VRR, Freesync, Gsync, mind a 4 HDMI 2.1 csatlakozó max sebességes és mindent támogat ami nem alap a TVknél (kérdés van-e annyi cuccod, hogy kihasználd), minden amit el tudsz képzelni videojátékos szempontból. Mivel ez neked opció árban és tudásban ezért a többi Oledet ehhez képest határozom meg. WOLED


A Sony A80L az nem felsőkategória még ha az ára arra is utal. Az LG B kategóriának felel meg. Árban lehet közel annyi ugyanis a Sony TVk általában drágábbak minden kategóriában mint a hasonló márkák. Ezt a "Sony adó"nak szokták csúfolni. QD-OLED


Samsung S90C az LG C3 súlycsoportja és méltó ellenfele. Éveken át a C sorozat volt a felsőkategóriás ajánlott "gaming" TV, de idén a Samsung mindent beletett, hogy átvegye a vezető szerepet. A TV 4K144Hzet is tud (csak PCvel kihasználható, még a konzolok sem tudnak ennyit) a szokásos nyalánkságok mellett. A C3 jobb filmre (Dolby Vision és DTS támogatás), de a Samsung jobb játékra. Az egyetlen ami árnyalja a képet az az, hogy a beégés teszteken a Samsung panelek rendszeresen jóval hamarabb elhasalnak mint az LG panelek és ez videojátékos szempontból elgondolkodtató, hiszen ott sok statikus elemmel számolhatunk órákon keresztül. QD-OLED


Philips 718 Az Oled üzletben az előző három cég meghatározó tehát én elsősorban nem náluk nézegetnék ha Oledről van szó, de ha érdekel a 718 lényegében egy átcsomagolt LG B. Ennek megfelelően tudod belőni az ár/érték arányt. WOLED.

jan. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 luldwig válasza:
QE65S95BAT
jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!