Három ugyanolyan 2.1-es hangrendszer (EDIFIER S350DB) van összekötve egy PC-re, és csak, a jobb oldali hangfalak néha recsegnek, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Ez a jelenség a jobb oldali hangfalakra igazak, és eddig ezt 2 zenénél tapasztaltam, sehol máshol nem. max hangerőn is minden más zenénél tisztán szól. ez a két zeneszám szóló, zongora rész, a terminator 2 zongora része, a másik már nem tudom pontosan. de más zenénél nem tapasztaltam. ilyenkor mind a 3 hangszóró recseg picit, nem nagyon , de hallani.

nem több milliós hangfalakról van szó, de egyenként 100 ezer volt, és 3 db van összekötve. Azt nem tudom megmondani h ez a jelenség most jelentkezett, v már korábban, v ez hiba e, csak most vettem észre mikor kíváncsiságból meghallgattam ezt a 2 tracket.


Hangfalak: EDIFIER S350DB

Hangkártya: Creative Soundblaster Audigy V2



febr. 17. 08:17
 1/5 A kérdező kommentje:
ja, azt elfelejtettem, h ez a recsegés még viszonylag alacsony, közepes hangerőn is megfigyelhető.
febr. 17. 08:19
 2/5 anonim ***** válasza:

Vezetéken vagy blútyúkon van összekötve?

Amúgy mi értelme van 3 db 2.1 hangrendszer párhuzamos használatának?

febr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vezetéken keresztül. Azért, mert Aktív PC hangfalat nem találtam (nincs) ami elég hangerőt biztosított volna szólóban, h pl. az egész házban halljam.

így a 3 már elég jól betölti a házat, + egy hátsó "kisebb" hangszóró.

febr. 17. 08:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor próbáld ki, hogy bluetoothon összekötve is előjön-e a hiba.

Ha igen, akkor valószínűleg a forrásanyagban van probléma.

Ha nem akkor a vezetékezésben.


Az is egy érdekes kísérlet, hogy a player programban felcseréled a 2 csatornát és nézed, hogy átvándorol-e a hiba a másik oldalra. Ha nem akkor vezetékezés gond lesz.


De gyanús, hogy a bekötésnél lesz valami. Az alacsony szintű audiojel nem osztható egy egyszerű párhuzamosítással (mint pl a hálózati 230 voltos elosztó), mert impedancia illesztési problémák lesznek.

febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ha csak két zenénél tapasztalod akkor szerintem a hanganyagban keresd az okát az-az próbálj jobb minőségű forrásanyagot keresni. Én is borítottam már szét mindent egy fals felvétel miatt mire rájöttem, hogy nem a hangrendszerem hibájáról van szó. Túlságosan megbíztam a felvétel minőségében, pár órás felesleges hibakiszűrésre elvesztegetett időmbe került mire eszembe jutott, hogy talán ezzel kellett volna kezdeni.:D
febr. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!