Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő hiba! Van aki komolyab...

Erősítő hiba! Van aki komolyabban ért hozzá? Lent bövebben.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sikerült ma beszereznem egy FISHER CA-869 erősítőt. Bekapcsol, a SPECTRUM ANALYZER mutatja, ha kap jelet, de hangot nem ad ki. Biztosítékok jók. Ahogy néztem, 3db ?"tranzisztor"? van benne. A hőtőbordára vannak csavarozva vagy ragasztva. 3 lábuk van. Nah ezek vannak kokányolva...forrasztgatva. Egyiken ez van: ZSA 1301 0.7F !! A másikon valami ilyesmi: ZS03280 !!! Ezeket ha jól tudom lehet cserélni. Tudnátok segíteni, hogy hol áljak neki mérni és megtalálni a hibát??


2010. okt. 24. 18:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nem akarlak megbántani, de a kérdésed alapján azt hiszem, a legjobban úgy jársz, ha sürgősen elviszed egy szerelőhöz, mielőtt teljesen tönkretennéd a cuccot.

ennyi info alapján amúgy sem lehet értelmes tanácsot adni, de azért nem árt figyelembe venni, hogy ebben az erősítőben azért némileg több tranzisztor van, mint az általad vélelmezett három...

2010. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Jovanny ***** válasza:
Az a 3 a végfok tranzisztor. Ha nem mennek, nincs hang. Ennyi. Ha kókányolva voltak, nem csináltál túl jó vásárt. Miért nem próbáltad ki? Keress rá neten, hogy milyen való bele, és cseréld ki.
2010. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szerelőhöz nem viszem semmikép, mert pénzem sincs rá, meg nem is akarom. Igen van benne több tranzisztor, de szerintem ez kicsit jellegzetesebb mitn a többi: 3 lába van, nagyok és hűtő bordára vannak felragasztva/csavarozva. Kb.: ez az erősítő lelke. :) Csak pontosan nem tudom, hogy hol és mit kéne mérni...meddig jön a jel, honnan nem jön stb. ?
2010. okt. 24. 19:45
 4/18 A kérdező kommentje:

Jovanny!

Köszi a segítő választ! Tudtam, hogy ezek roszak benne...de szerintem 500FT-t igy is megért. Megpróbálok keresni hozzá valami service manualt.

2010. okt. 24. 19:47
 5/18 Jovanny ***** válasza:
Ha nem akarsz vele szarakodni mégsem, akkor megduplázom az árát és átveszem, mielőtt belegányolnál. :DD
2010. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Jovanny ***** válasza:
Ha mégis akarsz, akkor itt le tudod tölteni, ami kell. [link] regisztrálsz, és töltheted
2010. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

De nem ám!! :DD


Találtam szerviz könyvet, de nem találtam meg benne pontosan a 3 tranziszort. Meg tudnád nekem kereni benne?? :DD Itt le lehet tölteni: [link]


felhasználó név: operable

jelszó: MuXRE9EeCH

2010. okt. 24. 20:17
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem vettem észre a hsz.-edet. :DD
2010. okt. 24. 20:18
 9/18 anonim ***** válasza:

nézd barátom, én nem akarok beleszólni az életedbe, de hidd el nekem, hogy nem érdemes hozzáértésd nélkül belenyúlni, mert igen könnyen végleg meghalaszthatod a cuccot!

a "hozzáértő" válaszoló, meg olyan marhaságot mondott, hogy a fal adja a másikat...

(nincs az a sztereo erősítő, amelyiknek három db végtranzisztora van...)

és ha majd a processzorát sikerül tönkrevágnod, akkor arra kérsz tanácsot, hogy hogyan forrassz ki egy ezerlábú alkatrészt?

amit megtehertsz veszély nélkül annyi, hogy leellenőrzöd a hangfalcsatlakozásokat - bár elég valószínűtlen, hogy egyszerre legyen rossz mindegyik.

az egyébként nagyon gyanús, hogy kemény 500.- ft- ba került a szerkezet - nagy a valószínűsége, hogy keményen átvertek, véres a torka a cuccnak...

2010. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Gyökér embertől vettem...de valószínüleg a 3 tranyó lesz a ludas, mert azok vannak már igy is forraszgatva...de lehet, hogy már a proci is rosz. Ezért kéne kimérnem. Meg ne fog földhöz vágni 500 forint. Én szerelőkre nem bizok semmit, főleg ha ilyen kis összegbe van nekem a dolog. Azért vettem meg, hogy kicsit szenvedjek vele...tanuljak stb.
2010. okt. 24. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!