Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért érdemes drágább OLED...

Miért érdemes drágább OLED Tv-t venni?

Figyelt kérdés
Ha OLED, akkor mik azok a tulajdonságok melyek többlet felhasználói élményt nyújtanak?

febr. 18. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az olcsóbb oledeknek nem jó a fényereje
febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Utánna kell rendesen nézni!
febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha bemész a zöld űrlényes boltba vagy a MM/Euronics boltba pl. akkor szemmel látható a különbség a két készülék képe között. (ha te nem látod a különbséget, akkor felesleges drágábbat venned). Ezen felül a kezelőfelület, a távvezérlő és pl alkalmazás kínálatban van eltérés. Én személy szerint sem a Samsung sem az LG sem a Sony kezelőfelületével nem vagyok kibékülve. A legtöbb szolgáltató mediaboxot ad a kábeltévéhez, amúgy is azt fogod a legtöbbet használni, kivéve ha csak streamingelsz a tv-n. Szóval tökéletes tv nincsen, a kép a leglényegesebb a többi csak körítés. A hangja meg mindegyik tévének kb sz@r, külső eszköz kell egy normálisabb hangzáshoz.
febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3# van esetleg "favorit" kezelőfelülettel hardverezett gyártód?
febr. 18. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó magam teljesen megvagyok elégedve a QLED-el. Sokan felszopják és istenítik az OLED-et, holott annyival tud többet, hogy szebb rajta a fekete, és kb. ennyi. Minden más színben pedig a QLED jobb. Van nekem Sony Bravia OLED tv-m is, amúgy. Tavaly voltam kint Norvégiában és 4k-s (Panasonic) kamerával készítettem egy 4k-s videót a sarki fényről.

Most az ember kapásból azt gondolná, hogy az OLED tv-n mutatott szebben ez a felvétel, a jobb fekete szín miatt. Hát nem! A QLED-en adta vissza szebben. Lényegesen szebben mutatta az aurora borealis zöld-kék és lilás színeit.

febr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

Ha lesz gaming (ps5, xbox sx, pc), akkor mindenképp érdemes rámenni a 120+hz és VRR/FreeSync támogatásra.


A QLED nem jobb színekben. Az OLED egyik előnye pont, hogy a színhelyesség. A fényerőben van csak hátránya a top LCD technológiás panelekhez képest. Minden másban jobb. A fényerő leginkább HDR tartalmaknál jön ki.

Ez nyilván egyénfüggő, hogy valakinek a magasabb fényerő jön be (világító feketékkel, vagy local dimming esetén felhősödéssel), vagy pedig a tökéletes feketék, pixel pontos megjelenítéssel.


Most meg nem mondom, hogy hány nit-nél tartanak a különböző teszteken (teljes kijelzős, vagy pontszerű fényerő)

HDTVtest csatornát javaslom, ő szereti kielemezni ezeket a csúcs tv-ket.


Ami biztos, hogy az elmúlt pár évben, amióta a samsung is gyártja a QD-OLED kijelzőit, azóta folyamatosan a fényerő van terítéken. Nyilván, mert másban igazán nincs hova fejleszteni. A beégés problémáját ki lehet mondani, megoldották. Minden másban verhetetlen.


Az adott széria gyengébb darabjai általában a korábbi év panelja, vagy gyengített panel. Ehhez kapcsolódóan lehetnek egyéb hiányosságaik is a rendszerben is, hdr szabvány támogatásban, SoC erősségében.

(Egyik esetben pl volt ilyen, hogy gyengébb panel került egy TV-be, és a szerviz menüben gányolva be lehetett hazudni a TV-nek, hogy az amúgy az erősebb drágább darab, megnövekedett fényerővel, stb... nyilván ez instant garanciavesztést is jelent 😃 de a lényege az, hogy van olyan, amikor egyszerűen szoftveresen oldják meg a portfólió diverzifikálását, mert egyszerűen nem éri meg sokféle panelt gyártani. Talán 21 vagy 22-es G vagy C szériánál láttam ilyet. Vagy másiknál?)

febr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A QLED nem jobb színekben"


Dehogynem. A fekete színben gyengébb egyedül az oled-nél. Rengeteg összehasonlító teszt van fórumokon és a youtube-on is. A QLED színhelyességben - a feketét leszámítva - jobb egy PICIVEL. Nyilván ez modeltől is függ. Tapasztalatom már egy ideje.

febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!