RCA-XLR miért nincs hang? Házimozi Hi-fi?

Figyelt kérdés
Van egy 13.2 házimozi erősítőm, aminek van pre-out kimenete is minden csatornára, ha valaki külső végfokokat szeretne használni. Mindent szépen összeraktam, és bárhogy próbálkoztam nem tudtam hangot kicsikarni a rendszerből. Végül egy kábel lett gyanús, ebben kérném a véleményeket,segítséget, mielőtt szétbombázom az egészet. A pre-out kimeneteket összekötöttem a végfokkal, azzal a csavarral, hogy a házimozi erősítő RCA kimenetét az erősítő kiegyensúlyozott XLR bemenetére kötöttem. A házimozi erősítőn csak RCA kimenetek vannak, az végfokon van RCA, és XLR is. Olyan gyári kábelt használtam aminek az egyik fele RCA, a másik pedig XLR, arra gyanakszom, hogy ez a kábel lehet a ludas. Annyit most már tudok, hogy az RCA jelszintje 2V, az XLR-é 4V. Azt írják, hogyha valaki XLR pre kimenetből akar RCA bemenetes erősítőt meghajtani, akkor ez gond lehet, mert a 4V túlvezérelheti az erősítőt. Fordított esetről nem írnak, de ezzel a gondolatmenettel, lehet hogy a 2V az XLR bemeneten kevés az erősítő meghajtásához.

márc. 2. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem az RCA-RCA összekötést használod, mi értelme van egy aszimmetrikus RCA kimenetet egy szimmetrikus (és nem kiegyensúlyozottnak mondjuk magyarul) XLR bemenettel összekötni?
márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Eredetileg arra gondoltam, hátha jobb lesz a hangminőség, és-vagy teljesítmény ha a végfok kiegyensúlyozott bemenetét táplálom meg.
márc. 2. 20:54
 3/14 anonim ***** válasza:

Jobb akkor lenne, ha végig szimmetrikus lenne, akkor is csak annyival, amennyi környezeti zavart felvesz az aszimmetrikus megoldás adott helyszín zavarforrásaiból, adott hosszon. Ez ilyen párméteres kábelek esetében, ha a sima RCA-RCA kábel árnyékolása nincs lespórolva, nulla különbséget fog jelenteni a gyakorlatban, tehát mehet az RCA gond nélkül. Főleg ebben az esetben, amikor az XLR se kapja a szimmetrikus jelet.

Oka lehet a jelenségnek, hogy XLR-ről bármilyen hagyományos, aszimmetrikusra átalakító kábel úgy szokott kinézni, hogy az XLR csatlakozó negatív melegpontja simán csak földre van kötve, hogy ne szedjen zavarokat. Mivel te fordítva, XLR bemenetbe szúrva használsz egy ilyen kábelt, lehetséges, hogy effektive elnémítod ezzel a bemenő fokozatot.

márc. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Szirty ***** válasza:

"...az erősítő kiegyensúlyozott XLR bemenetére kötöttem."


A "kiegyensúlyozott" helyett használd a szimmetrikus kifejezést, mert így nagyon google translate hangulata van :)

márc. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Okés, szimmetrikus. Tudna most már valaki érdemben válaszolni, hogy lehetséges az a probléma, hogy az XLR csatin csak 2 V a jelszint, és ez nem elegendő a végfok meghajtására? Végülis, a puding próbája az evés, pár napon belül megpróbálom kicserélni a kábeleket sima RCA-RCA kábelekre. Nem lesz egyszerű a történet, elég nehéz hozzáférni, ezért szét kell kapni az egész cumót, aztán még le kell gyártani méretre a kábeleket.
márc. 3. 10:18
 6/14 Szirty ***** válasza:
76%

"...lehet hogy a 2V az XLR bemeneten kevés az erősítő meghajtásához."


Ha az erősítő 4V helyett 2V-ot kap a bemeneten attól még szólnia kell.


"Tudna most már valaki érdemben válaszolni"


Ha lerajzolod hogy van bekötve a kábeled a csatlakozókba akkor igen.

márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Semmi extra nincs a bekötésnél, DENON 6700h pre-out sima RCA kimenet, a végfoknál csatornánként van egy RCA, és egy XLR bemenet, meg egy átkapcsoló hogy melyiket választod. A processzor kiadja a trigger jelet, amire indul a végfok, a hangfalakban lehet egy pici brummot hallani, úgyhogy a végfok rendben van, különben mielőtt beraktam a rendszerbe le lett tesztelve csatornánként. A végfok LEXICON 7, megpróbálom kikajtatni a specifikációt, hátha kell neki egy minimális jelszint a meghajtáshoz. A Denonon próbálkoztam a pre-out beállítással, vagyis hogy ott adja ki a jelet, ez még kérdéses hogy sikerült-e, ezt valószínű csak tesztelni tudom majd úgy, hogy direktbe rákötöm a hangfalat a Denon erősített kimenetelére. Ha megszólal, akkor processzor gond lesz, mivel pre-out módban le kéne kapcsolnia a saját végfokjait a melegedés, meg a zaj miatt.
márc. 3. 11:18
 8/14 A kérdező kommentje:
Mindegy, úgy látom szét kell szednem a rendszert mihelyt lesz rá időm, most már a végére fogok járni mindenképp, remélem kb 1 héten belül eredmény lesz. A processzornál kezdem a hibakeresést, hátha megúszom a kábelgyártást. Egy-két RCA-RCA kábelt találok a teszteléshez itthon, de 13 db-ot azért nem akarok egyből berendelni.
márc. 3. 11:23
 9/14 Szirty ***** válasza:

"Semmi extra nincs a bekötésnél, DENON 6700h pre-out sima RCA kimenet"


Nem az érdekel hogy a kábel melyik végét hova dugtad be, hanem az hogy maga a kábel hogyan van bekötve.

Tehát a kábel melyik végének melyik pontja köti össze az XLR és az RCA melyik kivezetését.


Nézd csak meg hányféle verzió van:

[link]


A te kábeled melyik szerint van bekötve?

márc. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen kéne látni, hogy az aszimmetrikus RCA, ami ráaadásul 2 kivezetéses hogy van összekötve a szimmetrikus XLR csatlakozóval ami 3 kivezetéses. Amit Szirty linkelt jó kiindulás. Mert amíg nem tudjuk, hogy melyik van neked, nem is tudunk ötletet sem mondani. Mert nagyon sokféle képen lehet összekötni az XLR-t az RCA-val (ld. az egyik 3 a másik 2 kivezetés).
márc. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!