RCA-XLR miért nincs hang? Házimozi Hi-fi?

Figyelt kérdés
Van egy 13.2 házimozi erősítőm, aminek van pre-out kimenete is minden csatornára, ha valaki külső végfokokat szeretne használni. Mindent szépen összeraktam, és bárhogy próbálkoztam nem tudtam hangot kicsikarni a rendszerből. Végül egy kábel lett gyanús, ebben kérném a véleményeket,segítséget, mielőtt szétbombázom az egészet. A pre-out kimeneteket összekötöttem a végfokkal, azzal a csavarral, hogy a házimozi erősítő RCA kimenetét az erősítő kiegyensúlyozott XLR bemenetére kötöttem. A házimozi erősítőn csak RCA kimenetek vannak, az végfokon van RCA, és XLR is. Olyan gyári kábelt használtam aminek az egyik fele RCA, a másik pedig XLR, arra gyanakszom, hogy ez a kábel lehet a ludas. Annyit most már tudok, hogy az RCA jelszintje 2V, az XLR-é 4V. Azt írják, hogyha valaki XLR pre kimenetből akar RCA bemenetes erősítőt meghajtani, akkor ez gond lehet, mert a 4V túlvezérelheti az erősítőt. Fordított esetről nem írnak, de ezzel a gondolatmenettel, lehet hogy a 2V az XLR bemeneten kevés az erősítő meghajtásához.

márc. 2. 20:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A kötést le kell majd ellenőriznem, de gyári kábel. Ha minden igaz, a RCA melegpontja az XLR 2, a hidegpont az RCA-nal össze van hozva az árnyékolással, az XLR-nél meg a 2-3 pont. Ha a kábel rossz, akkor mind a hét egyformán rossz, mert egyik csatorna sem szól.
márc. 3. 11:41
 12/14 anonim ***** válasza:
Attól hogy gyári kábel még lehet rossz a bekötése. "Ha minden igaz..." itt szoktak kezdődni a bajok.
márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Bocs nem volt pontos nem "rossz" hanem nem ide való a bekötése. Mert mindegyik jó (valamira) csak nem biztos, hogy a Te céljaidnak megfelelő. Főleg ha egyik se szól. De téyleg nem értem miért szenvedsz RCA-XLR-el ha van RCA bemenet az erősítőnek. Semmi de semmi értelme, inkább csak árt...
márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Morzsi007 ***** válasza:

Nálam fordítva van. A DAC XLR kimenete van összekötve az erősítő RCA bemenetével. Így működik és a másik érősítővel is működött.

Csak infóként. Nálam az XLR-RCA kábellel jobban szól, mint egy jóval drágább RCA-RCA kábelt használva.

Nem drasztikus, de hallható a különbség.

Nálad vagy a Denon-nál van gond, hogy engedélyezni kell a kimenetet vagy a kábel nem erre való. Más pin kiosztás.

márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!