Milyen erősítőt vegyek?

Figyelt kérdés

Egy fender squier sonic stratocaster gitárt néztem ki magamnak, úgy olvastam, hogy kezdők számára ez tökéletes, de nem tudom milyen erősítőt vegyek hozzá


A hangszerdiszkont oldalán nagyon sok féle van, de nem tudom melyik illik hozzá/ melyik az amelyik jó minőségű



ápr. 15. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha otthoni pengetéshez kell, egy 10-15 W-os gitárkombó a 30-40 ezer forintos árkategóriából megteszi kezdetnek. A Youtube-on biztosan találsz videót a kinézett típusokról, hogy halld is hogyan szólnak.
ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egy kicsi modellezős erősítőt vegyél. Ne gondolkozz kispedálban meg hasonlókban. Egy mai modern kis modellezős kombó nagyon jól szól.

Példa: Boss Katana Mini.

ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, lenne még két kérdésem


Az első, hogy az említett gitár jó minőségű-e vagy érdemesebb másikat nézni


A másik pedig, hogy láttam ilyen fejhallgatós erősítőt pl. a vox márkából, ez milyen minőségű lehet? Gitárba bele, abba a fejhallgatót csak bele kell dugni és működik?

ápr. 15. 17:18
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem van egy rakat gitárom, Gibson, Fender, Ibanez, Jackson, Epiphone, meg egy Squier Affinity Telecaster. Ez utóbbi nagyon klassz kis gitár, a Sonic az a korábbi Bullet széria kiváltója, az Affinitynél egy hangyabokányival gyengébb elektronikával. Kezdő gitárnak tökéletesen megteszi.

A Vox bedugós működhet, de sokkal jobban jársz egy kis multieffekttel vagy az ajánlott Boss Mini Katanával.


Nézd meg a használt hangszereket, ha tudsz, ne vegyél vadi újat.

gsfanatic.hu oldalon nézz szét.

ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Gyorsan ránéztem a használt oldalra.

Korg AX100G - 17.500

Line6 Pocket Pod - 20.000

Ezek jó kis minieffektek, egy PC speakert beléjük dugsz, és már gyakorolhatsz is. Tehát ha ezek valamelyikét veszed, nem kell külön erősítő, és fejhallgatót is dughatsz beléjük.


Squierből a Telecaster modellt ajánlom (Affinity 50-60 ezerért használtan), mert a hangerő pickup a Stratocasteren közel van a hídhoz, ami kezdőnek zavaró lehet.


Használtan többet vegyél, mint újonnan kevesebbet.

ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon sok segítség, jó gondolat


Miben különbözik pontosan a telecaster és a stratocaster a formán kívűl?

ápr. 15. 20:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Strato: 3 single coil pickup

Tele: 2 single coil pickup.


Van HSS (humbucker-single-single) pickup konfigú strató is.

Single coil: egy tekercses, csilingelőbb hang.

Humbucker: kettő tekercs egymáss szembe forgatva, vastagabb hang, kevesebb magassal.


A single coil felveszi a környezetből az elektromágneses zajt. A himbuckernél a azembefordított pickupok ezt kiküszöbölik - innen a neve, mert a "hum" hümmögést, zajt jelent.


Menj el egy hangszerboltba, próbáld ki őket, de ne vedd meg, hanem vadássz egy használtat (tudom hogy fárasztó, többet nem írom le).

ápr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha a master of puppets illetve sultans of swing fele zeneket szeretnek jatszani melyik lenne az idealisabb?
ápr. 16. 09:34
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy olcsó Jacksont vegyél, vagy a HSS Squier Stratót.

Mark Knopfler meg James Hetfield messzebb van egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől.

ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha a katana boss minibe bedugom a gitárt akkor rendesen fog szólni?


Kicsit utána olvastam a dolgoknak és mindenféle mod meg effektet találtam, de nem nagyon értem az egészet

ápr. 16. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!