Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van bármi értelme a MM műszaki...

Van bármi értelme a MM műszaki áruház által kínált TV kalibrációnak 24.999 Forintért, vagy lehúzás?

Figyelt kérdés

Ma akartam egy nekem tetsző tévét venni a MM-ban (direkt nem írom ki hossza a nevét), 6 darab volt készleten a készülékből, és mind a hat darabot "bekalibrálták", azaz nem lehetett megvenni a 24.990 Forintos kalibrálás nélkül.


Ez azt jelenti, hogy mind a hat darab tévét kibontották, és önkényesen bekalibrálták nagy pénzért. Egy sem maradt készleten, amit a hozzányúlásuk nélkül lehetne megvenni.


Szerintetek is ez egy nyílt lehúzás?


ápr. 18. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor látnám értelmét egy kalibrációnak ha az a kalibráció ott történik ahol a készülék üzemelni fog.
ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehúzás.
ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 grafno ***** válasza:
84%
Mit jelent egy tv kalibracio? Milyen tv igényel kalibraciot?
ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Akkor lenne lehúzás, ha kötelező lenne megvásárolnod.

Parasztvakítás amúgy szerintem.

A készülékek gyártás után már átmennek egy mérőkamerás kalibráción, ami a szervizmenüben tárolásra kerül.

A többit otthon beállítja magának az ember, akinek meg nincs hozzá szeme, érzéke, azoknak úgyis mindegy.

ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
A kalibrálóembernek olyan óradíja van, mint egy prostinak. Biztos, hogy ugyanakkora teljesítmény mindkettő? Ezzel csak azt akarom mondani, hogy pofátlanság ennyit kérni ezért "kalibráció"-ért.
ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehúzás, hanem árukapcsolás, ami ebben a formában nem megengedett. Felügyeleti szerv felé megér egy panaszt.
ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kalibrálás az egy ínyenc rétegnek létező szolgáltatás. Fognak speciális kamerákat amivel egy szakember beállítja a televízió fényerejét / színét stb amivel a legtökéletesebben és hitelesebben adja vissza a képet az adott panelen. Erre azért van "szükség" mert ezek a televíziók egy átlaghoz vannak beállítva a gyárban, de olyan nincs, hogy minden panel egyforma lesz a gyártás során. Az emberek 99.9%ának tökéletes a kalibrálatlan is, illetve észre sem vennék a különbséget a kalibrált és nem kalibrált között, de vannak akik igen.


Ebből talán kitalálható, hogy utólagos kalibrálásnak csak a felsőkategóriás televízióknál van értelme. Egyrészt olcsó paneleken úgysincsen nagyon mit kalibrálni, másrészt aki kifizet ennyit pluszba annak komoly igényei vannak alapszinten is. Emiatt igazán nem is értem miért nem írod le milyen TVről van szó, hiszen ha az MM önkényesen bekalibrálta őket előre annak - szerintem - csak egyetlen oka lehet: ezek olyan méregdrágák, hogy a célközönség amúgy is kérné ezt a szolgáltatást...

ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kalibrálást a gyártó is végez. Nyilván, anélkül nem adnak ki készüléket. A bulti kalibrálás egy még pontosabb színhűséget jelent, egy hosszabb folyamat, mint amit a gyártó végez. Akkor van jelentősége, ha fontos a tökéletes színhűség. Azaz pl grafikai munka, ahol kell az, hogy a kijelzőn pontosan ugyanaz aszín jelenjen meg, ami pl kinyomtatva a valóságban is olyan színű lesz


TV-nél ez nagyon rétegigény lehet. Most nem is jut eszembe, hogy hol lehet erre szükség. Semmi. Átlag filmezésre tökéletesen okés a gyári színprofil.

ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez gyanús. Mintha egy olyan TV-vel valami történt volna...

és a maradék 5-6 darab között osztották volna szét az árát, annyival drágábban adva azokat...


"6 darab volt készleten"

Én már lassan több mint egy évtizede nem tudok olyan termékeket kiválasztani, ami készleten lenne náluk. !

ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket!


Lehet megérne egy bejelentést a hatóságnál ez a fajta kéretlen árukapcsolás. Aznap este három tévé tetszett meg nálunk az üzletben, mindegyikből mindegyik készleten lévő darabot kibontották, bekalibrálták.


Amikor erről panaszkodtam az egyik eladónak, azt mondta, hogy a fogyasztók érdekében történik mindez. Mikor mondtam neki, hogy villamosmérnök vagyok, és nekem ez csak egy mesének tűnik, akkor rögtön visszavágott azzal, hogy én azt akarom, hogy az embereknek kiégesse a szemét a kalibrálatlan tévé. :D

Nonszensz, amit csinálnak, mindemellett egy olyan ember vág nekem vissza ilyen váddal, aki valószínűleg még egy bolti eladó végzettséggel sem rendelkezik, és azt sem tudja, milyen modern alkatrészek vannak a tévében, hogy néz ki annak gyártási folyamata.

Nekik az a lényeg, hogy megtartsák ezt a remek kis + 24.999 Forintos bevételt, mert láthatóan kérik az emberek a "szolgáltatást".


Amúgy a Nyugati üzletükben történt mindez, nyugodtan nézzetek be, az összes készüléken ott van a "Kalibrált készülék" címke, mellette egy +24.990 Forintos vonalkóddal, és mindegyik ki van bontva.

ápr. 19. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!