Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hagyományos sugárcsöves TV...

Hagyományos sugárcsöves TV készülékem képe miért válik homorúvá?

Figyelt kérdés
Van egy talán több is mint húsz éves katódcsöves JVC tévém. Nagyon szeretem, a mai napig is rajta nézem a filmeket, össze van kötve átalakító segítségével a laptoppal. Újabban zavaró, hogy olykor-olykor egy pár percig a kép két oldalról homorodik félholdszerűen. Ez mitől lehet? Be fogja adni a kulcsot a képcső? :'(

ápr. 21. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Valami mágneses hatás éri. Lehet kívülről, valamilyen másik eszköztől, de néha előfordulhat, hogy a saját hangszórója okozza, ha sérült az árnyékolása. De lehet döglött kondenzátor is, egy 20 éves készülékben ez sajnos már előfordul. Szerencsére ez utóbbi könnyen javítható, ha értesz az elektronikához és volt már a kezedben forrasztópáka.
ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
14%

Nem tudom mi baja lehet, de elmondom az en monitorom törtenetét.


Időnként vibrált, nagyon zavaróan és nem értettem hogy miért, mivel úgy tűnt higy teljese véletlenszerűen tőrténik. Kis tudatlan phasz voltam. Pár hónap alatt feltűnt hogy mindig akkor vibrál, ha megy a mosogatógép. 80-as evekben keszült panel, regi aluvezetékek, egy kőrön volt a két eszköz. Ezután átkötöttük ugyan, de pár héttel később végleg beadta az unalmast.


Az eszközöknek árthat ha nem stabil az áramellátás.

ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A képcsövek geometriájából adódik a párnatorzítás, amit látsz.

Egy pontból pásztázza a képernyőt az elektronsugár.

A kisebb, 90° eltérítési szögű képcsöveknél ezt megoldották az képcső, illetve eltérítőtekercs megfelelő tervezésével, de a nagyobb méretű, 110°-os képcsöveknél csak a vertikális eltérítést sikerült linearizálni (kép alja és teteje már nem horpadt, mint a kezdeti Color Star és hasonlóknál), csak a bal és jobb oldal.

Ezt a görbülést a raszterkorrekciós áramkörrel kellett megoldani, ami a soreltérítő amplitúdót modulálja a vertikális eltérítéssel, így a kép széle beállítható egyenesre.

Ez a korrekciós áramkör azonban néha meghibásodott (jobb esetben csak meglazul egy forrasztás), ami könnyen javítható. De ha valaki sokáig kínozza, tönkre is mehetnek alkatrészek, ahhoz már kell egy kis okosság, de szintén javítható.

ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mad Max2 ***** válasza:

Nekem van egy majd 25 éves samsung CRT tv-m (magyarországi gyártmány)


Az meg azt csínálja hogy bekapcsoláskor a kép tetején van néhány különbböző színű vibráló csík, ami a bekapcsolás után kb 2-3 perc alatt lassan felfelé mozogva eltünika képből


De amugy tök jó a képe amíg müködik nem dobjuk ki

ápr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Wow szervizmernök úr!
ápr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a korrekt hozzászólásokat. :) Én magam nem merem levenni a burkolatot, amúgy is egy kétbalkezes vagyok. Ha ez a görbület nagyon állandósul majd, akkor megkeresek egy TV szerelőt. Addig nem viszem a tárolóba a készüléket, míg működik rendesen. Olyan szép képet vetít még így is Scart átalakítóval, hogy olyan mintha HD-ben nézném a digitális mozicsatornát.
ápr. 22. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!