Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Alacsony feszültség mennyire...

Kevin9 kérdése:

Alacsony feszültség mennyire káros az autós magnónak?

Figyelt kérdés

Van egy full analóg stereo erősítőm amihez egy bluetoothos, usb-s, auxos kínai autórádiót akarok használni, mint előerősítő. Nagyon egyszerűen összekötöttem mindent. Talaltam egy 9volt 600mA adaptert amit bedugtam a falba, az autósmagnó piros és sárga vezetékét radugtam a +ra a feketét a -ra, a magnó rca kimenetére radugtam az erősítőmet és beállítottam a hangzást az autosmagnón. Az erősítőn adtam hangot es szól. A probléma az, hogy (a magnó skálája 40) mikor a loudness-t bekapcsolom, a mélyet 4/7-re rakom a magasat 7/7-re. Akkor 15ösnél elkezd villogni és 17-18ason ki is kapcsol. A kérdésem csak az lenne hogy ez a 9volttol vagy a 600mA től van. Melyik a kevés? (Tudom hogy mindkettő) De ha a 9volt ilyen használat mellett nem baj akkor szerzek egy nagyobb Amper számút es használom így. (9voltosat talalok a kozelben de 12voltosat nem) igazából szépen szól csak halkan, ugye mivel csak 15osig tudom feladni. Nem valami draga szerzemeny es az autoban nem szol szepen a magnó (ez tényleg a legalja kínai) szóval ha egy ideig elmegy így is akkor tökéletes (csak tudjam feljebb húzni, ne kapcsoljon ki) ha így nem megy akkor kuka lesz a vége, mert tényleg másra használhatatlan.

A válaszokat előre is köszi! :D



#erősítő #stereo #előerősítő #Alacsony feszültség
ápr. 23. 14:53
 1/3 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Mindkettő kevés, ezért nem tudja az erősítő a kívánt teljesítményt ahogy növeled a hangerőt. Még 9V-tal elmenne szerintem, de legalább kellene pár (3-5) Amper hozzá a 0,6A helyett. Gondolom melegedett az adapter is, mert nem tudta kiszolgálni a magnót. Van Aliexpresen 12V 6A-s táp, ez a legegyszerűbb megoldás, esetleg PC táp. Ott is van 12V-os kör, ha jól emlékszem.
ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
64%

Ha lenne 9 V-os, de erősebb tápegységed (korrekt vastagságú bekötésekkel), elvileg nem fulladna le, "csak" betorzítana, mert egy szint felett határolná, négyszögesítené a jelet a végfok.

Valójában nem is 12 V, hanem 14,4 V-on hozható ki a névleges teljesítmény 4 ohmon általában.

16 V a "vésztűrés", de ezen a szinten már terhelni nem jó, túlmelegedhet.

ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat. Holnap szerzek nagyobb adaptert hozzá. Viszont addig annyit szeretnék hogy mára kipróbálni hogy milyen lenne mondjuk 2Amperrel, ha 2db 9voltosat kötök bele akkor az ugy mehet, nem? (Egy 1Amperos meg ugye a 0.6Amperos)
ápr. 23. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!