Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » MIért merül a fényképezőgépemb...

MIért merül a fényképezőgépembe az elem?

Figyelt kérdés
van 1 jóminőségű digitális fényképezőgépem. már pár éve megvan. az elemeket mindig újratöltöm ha valamihez kell. az utóbbi időben észrevettem, h hiába töltöm fel teljesen, nem sokáig bírja. mitől van ez? sokat használtam, újat kéne venni?
2009. jan. 12. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Akkor te akkumulátort használsz bele nem elemet, merthogy azt írtad feltöltöd és lemerül. A szárazelmet viszont nemlehet tölteni.

A pár éves aksi viszont kezdi a végét járni, és megnövekedett az önkisülési árama, azért merül le gyorsabban. Plusz a fényképező minimálisan de fogyaszt kikapcsolt állapotban is (belső órája működik), de ez a fogysztás elhanyagolható az aksi veszteségi áramához képest. Ha nem teszel semmi áramforrást a gépbe valószínűleg pár óra múltán a belső órája megáll, a dátum vissza áll valami gyári kezdő időpontra, és ha újra bekapcsolod állítgatni kell.

Próbáld ki, hogy a teljesen feltöltött aksival mennyi a gép üzemideje. Ha feltűnően kevés akkor aksicsere.

2009. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hidegben gyorsabban merülnek az akksik.Azt kéne még tudni hogy:NiMh,NiCd,LiIo,LiPO akksikat hasznász e.A NiMH a legjobb szterintem,a NiCD akksiknak van egy memoria efektusnak nevezett állapota ez azt jelenti,hogy ha nem merited le teljesen az akkut csak PL:30%-ig és utána feltöltöd akkor csak 70%-os töltést tud felvenni az akksi ezt eljátszod párszor és ezt "megjegyzi" az akksi és ha a teljesen lemerült akksit töltöd akkor csak 70%-nyi töltést veszfel,tehát élböl egy "kicsit használt" akksit teszel a gépbe.Ez a NiMH akksiknál kevésbé jelentkezik de azért van.Én LiIo,LiPO akksikat nem láttam AA méretben csak telóba valót.Évek óta használom öket de ojan 5-6évente érdemes ujjat venni.Ha jelentősen kevesebbet bir 1-3 év akkor te rontassz el valamit.
2009. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a váalszokat! Újratölthető elemem van, 4 db, ezeket szoktam tölteni. NIMH 1,2 V Mignon AA-s. 2600 mAh-s
2009. jan. 12. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!