Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Most vettem egy M. N. C.100w-o...

Most vettem egy M. N. C.100w-os hangszórópárt, és szeretnék neki dobozt készíteni. Hogyan számítsam ki hogy milyen méretű dobozt készítsek? ( Asztalos vagyok, nem gond a kivitelezés )

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 21:38
1 2
 11/13 aulac ***** válasza:

Anyag: 19 mm vastag MDF vagy faforgácslap ( csapolva, ragasztva, csavarozva), megfelelő laminálással.

A ( előlap/hátlap)– 200 x 350 mm 2 darab

kivágások – az alkalmazott hangszórók és tartozékok

beépítési méreteinek alapján!

B ( oldalfalak)– 192 x 350 mm 2 darab

C ( alsó,felső)– 192 x 142 mm 2 darab

A kész doboz befoglaló méretei

350 x 200 x 230 mm

Belső csillapítóanyag. Speciális szivacs, vagy nemez.

Minden belső oldalra, ragasztással. Esetleg háztartási vatta, lazán betömve!

Előlapon Középre a megfelelő kivágás ( hangszóró süllyesztve, a hangszóró és a fa közé körbe a süllyesztésbe tömítés (gyúrható).

Hátlapon középvonalon alulról 100 mm-re kör alakú 76mm átmérőjű kivágás. ( hangszóró csatlakozásnak). Ha másmilyen méretű, akkor a megfelelő kivágás!

Belső hangszóró vezeték: NE 220V-os!!!

Inkább vegyél 1m 1,2-1,5mm es speciális hangfalkábelt (pár száz forint).

Hangváltó, magassugárzó nem kell. Egybe van építve mind a három.

2010. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindent :) Ment a zöld kéz!
2010. nov. 30. 21:24
 13/13 aulac ***** válasza:

Még valami.

A hangszórót kívülről kell szerelni. A süllyesztés mélysége akkora legyen, mint a hangszóró peremének vastagsága + 2 mm. Facsavarral kell rögzíteni az előlaphoz.

A belső vatta mennyiségét kisérletileg kell megállapítani.

Ha "huppog" a hangszóró tegyél még bele, ha nagyon lecsillapítja akkor meg ki kell venni a vattából.

A speciális csillapítóanyaggal nem lesz gondod.

2010. nov. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!