Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Most vettem egy M. N. C.100w-o...

Most vettem egy M. N. C.100w-os hangszórópárt, és szeretnék neki dobozt készíteni. Hogyan számítsam ki hogy milyen méretű dobozt készítsek? ( Asztalos vagyok, nem gond a kivitelezés )

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 21:38
1 2
 1/13 aulac ***** válasza:

Nem írtad, hogy milyen keresztezési frekvencián üzemelne.

Nem írtad, hogy milyen dobozt szeretnél. (Nyitott, vagy zárt).

Nem írtad, hogy lesz-e más hangszóró mellette. (magas, közép)

Légyszíves részletesebben kérdezz, ha szeretnéd a segítséget.

2010. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

keresztezési frekvencia: 5kHz

zárt ládát szeretnék

nem lesz más hangszóró mellette

2010. nov. 28. 11:14
 3/13 aulac ***** válasza:

Faanyagként pozdorja lemezt vagy ehhez hasonló bútorlapot ne használj. A minőséget csak a rétegelt (furnér) lemez garantálja és csak akkor, ha a dobozoldalak csapolással, ragasztással és erős csavarozással kötöd egymáshoz.

Tehát, ha jól értelmeztem mély-hangládát szeretnél építeni.

Minimum 50 literes kell. Légy szíves írd még meg, hogy mekkora a hangszóró átmérője

2010. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Lehet hogy félreértelmezhetően tettem fel a kérdést, elnézést kérek, egy "közép" hangszórópárról van szó, nem mélyládát építenék, hanem a házimozihoz 2 erősebb hangszórót előre. Mélyláda az van hozzá 250w-os.

A hangszóró átmérőlye 16,5 cm.


Köszönöm a válaszodat, és a segítségedet is!

2010. nov. 28. 20:28
 5/13 A kérdező kommentje:

Én nemnagyon értek hozzá, csak az építéshez, de ezt házilag szeretném megoldani, és az összekötözgetés az megy.


Köszönöm hogy tudsz benne segíteni :)

2010. nov. 28. 20:29
 6/13 aulac ***** válasza:
A 16,5 cm-es középhangszóróhoz mindenképpen kell egy magassugárzó. Azt még légy szíves írd meg, hogy álló dobozt szeretnél (ami a földön áll és kb.900mm magas), vagy olyat amit esetleg a polcra lehet tenni és a magassága kb. 350mm magas.
2010. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor beszerzek még mellé egy magassugárzót is, és polcra lenne, kb 300-350mm magasságú, 200mm szélességű.
2010. nov. 28. 22:07
 8/13 A kérdező kommentje:
még annyi érdekelne hogy milyen hangváltót vegyek hozzá, ha kell bele egyáltalán?
2010. nov. 28. 22:24
 9/13 aulac ***** válasza:

Légy szíves add meg a hangszóró típusát, mert érzésem szerint autóba való hangszórót vettél.

Tudtommal az M.N.C. autóhangszórókat gyárt.

Írd meg hány ohmos, hogy ajánlani tudjak esetleg tweeter-t és hangváltót.

2010. nov. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Autóba való hangszóró, de tudtommal hangszóróépítéshez is jók az autóhangszórók.


Megkerestem a neten, ittvan minden adat róla ( hajszálpontosan ilyet vettem! )


[link]

2010. nov. 29. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!