Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális TV-adásnál technikai...

Digitális TV-adásnál technikailag hogyan oldják meg, hogy külön-külön csatorna-csomagok legyenek a felhasználók otthonaiban?

Figyelt kérdés
Analógnál tudom, hogy egy aluláteresztő szűrőt iktatnak be a koax kábelbe, ha olcsóbb csomagban vagyok. De digitálisnál hogyan zajlik ez? Ott is szűrőt raknak be, vagy egyszerűen a set-top box oldja meg a kérdést?
2011. jan. 2. 20:26
 1/5 anonim válasza:
Nálam a set-top boxhoz adtak egy kártyát amit be kell dugni és az befolyásolja.
2011. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt kapod, amit a kártyához hozzárendeltek.


Ha a hekkelésen jár az eszed, akkor a kérdésed alaján semmi esélyed.

2011. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy a kártya oldaná meg a gondot. Ugyanis nekem kártyám sincs a set-top boxomban. Egyszerűen felhívom a 1412-t, és kérem hozzáadni a csomagomhoz pl. a Discovery History csatornát. Én úgy gondolom, hogy a nekem küldött dolgok épp úgy meg vannak címezve, mint az interneten a mail. A házba mindenkinek van internetje, de mindenki csak a neki címzett dolgokat kapja meg.
2011. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A digi honlapján a következőt találtam:

"A digitális boxokhoz nem tartozik kódkártya, mert adásaink kódolatlanok"

Ebből arra következtetek, hogy analóg módon szűrik a digitális jelet. Jól gondolom?

2011. jan. 2. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs külön kábelük digitális műsorra, tehát együtt megy az analóggal akkor pedig csak a szűrés marad ha kódkártya nincs ...
2011. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!