XLR csatlakozo, hangszoron talahato 2 darab XLR be- es 2 darab kimenet, annak a kimenetet mire lehet hasznalni?

Figyelt kérdés
Lehet peldaul arra hasznalni, hogy egyik hangszorobol masikva XLR kabelt kotni? Vagy megis milyen celt szolgalnak?
2011. jan. 16. 15:39
 1/5 anonim válasza:

Attól függ, milyen hangfal. (aktív/passzív)

A két XLR egyformán néz ki?

Ha igen, lehet, hogy kettős erősítésre szolgál, de ehhez látni kellene pontosan.

2011. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Aktiv hangfal:

Az egyik, amint 1 darab XLR kimenet (LINK) van, az RCF - 4PRO 6001A

A masik, ami mar aktiv melysugarzo hangfal, azon mar pedig 2 darab XLR kimenet (LINK - gondolom sztereo) van RCF - NX S25A


Ide lenne meg egy kerdesem. Ugye az elsoleg irt hangszoromon 1 XLR be-/kimenet van, az erosito egy Yamaha A-S700 Audiofil Erosito, azon nincs XLR kimenet csak Stereo RCA kimenet. En olyasmin gonolkodok, hogy a Stereo RCA-bol csinalok egy kimenetet egy Y RCA (eloszto) kabellel, azt pedig tovabb alakirom XLR csatlakozora, megoldhato ilyesmi, vagy mar sok veszteseggel jar (egyaltaln mukodik-e?)?

2011. jan. 16. 17:25
 3/5 anonim válasza:

Először is én nem látok az erősítődön RCA KIMENETET. Azért mert van rajte egy lyuk, még nem biztos hogy kimenet. Az XLR esetében kimenet az, amelyikben TÜSKE van, benet az, amelyiben LYUK van.

Nem értem, hogy ha erősítőd van, akkor miért kell aktív hangfal. Akkor keverőpult kéne.

Nem tudom hol, vagy mire használod, de nem házimozira az tuti. Az XLR csatlakozó szimmetrikus, az RCA aszimmetrikus. Ezt a kettőt nyugodtan össze lehet kötni, úgy, hogy az XLR 1-es és 3-as lábát az RCA külső gyűrűjére kötötd, a 2-es lábát pedig a tüskéjére.

De mint írtam, az erősítődőn nincs RCA kimenet.

A LINK csatlakozóval további aktív hangfalakat lehet csatlakoztatni. Az RCA-n és az XLR-en is ún. vonalszintű jel továbbítódik, ezt árnyékolt vezetéken kell továbbítnai. A hangfal csatlakozón nagy áramú jel folyik, amelyet nagy keresztmetszetű HANGFALKÁBELLEL kell továbbítani. Ez már nem árnyékolt.


A helyedben nagyon vigyáznék, mert ez a cucc, amit leírtál kb. 1.000.000 ft.

Sokkal alaposabban járj utána, mielőtt bármit összekötsz.

2011. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha, mashol, maskitol is megkerdeztem, (mivel nagyon amator vagyok igy nem tudtam) montak, hogy aktiv-hoz nem kell erosito mert benne van. De az aktiv hngsugarzon/melynyomon miert van be-ki menet egyszerre? Talan Rakothetek meg egy aktivot vagy csak passzivot?
2011. jan. 17. 14:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy Aspirin pezsgotabletta utan sikerul elolvasnom azt a sort is, ahol a masik hangfal csatlakoztatasat irtad az aktiv melynyomon, koszonom a valaszod. :)
2011. jan. 17. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!