Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen csatlakozó ez? Tudok...

Milyen csatlakozó ez? Tudok rákötni videó vagy DVD lejátszót?

Figyelt kérdés

[link]


Van egy régi Orion fadobozos tévém, amin csak egy antennacsatlakozó, valamint a fenti linken látható csatlakozó van. Át lehet váltani a TV-n AV-be, tehát gondolom ezen keresztül lehet rákötni egy videót vagy DVD-t, de a mai lejátszókon nincs ilyen csatlakozó. Lehet hozzá átalakítót kapni? Vagy esetleg olyan lejátszót aminek ilyen a csatlakozója?


Köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 5. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak ez van, akkor nem. Ez ugyanis egy hangszóró csatlakozó aljzat, (póthangszóró kimenet).
2011. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy ez milyen csatlakozó, mert még sosem láttam ilyent. Viszont a videót koax kábellal rákötheted a tévére, csak meg kell keresni a videó csatornáját a tévén. Ha megvan, akkor a videó scart csatlakozójára rákötheted a DVD lejátszót (a videó AV csatornáján fogod látni).
2011. márc. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sikerült! De sajnos valamiért nagyon búg...nincs valami ötleted?
2011. márc. 5. 22:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg finomhangolni. Ha nem segít, akkor állítsd át a videó kimeneti frekvenciáját és keress rá újra. Addig változtass rajta, még jó nem lesz. A régebbi videókon a hátlapon van egy csavarhúzóval állítható potenciométer, az újabbakon már a menüben tudod állítani. Ha a videóra rákötötted a kábeltévét vagy az antennát, akkor előfordulhat, hogy a videón beállított kimeneti frekvencián más adó is van (ütközés van) és ezért van a búgás. Ez türelemjáték, de biztos sikerülni fog.
2011. márc. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez valószínűleg ne fog összejönni, mert sajnos nincs meg a gyári távja, univerzálissal meg csak azok a funkciók vezérelhetők, amik az előlapon is megtalálhatóak.
2011. márc. 5. 22:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Két kérdés:


A tévének nincs meg az eredeti távirányítója vagy a videónak?


Az előbb hogy sikerült behoznod a videó képét a tévén?

2011. márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a Videónak nincs meg. Illetve ez egy video DVD-combo. Hát rádugtam a tévére a combot és egy üres csatornán kerestem majd mentettem.
2011. márc. 5. 22:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom az előlapon nincs menü gomb. Az univerzális távirányítót nem lehet átállítani arra a márkára? A combóra rá van kötve antenna vagy kábeltévé (magyarán koax kábel)?
2011. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet a távot máshogy beprogramozni, menü gomb nincs az előlapon. És a koax be van dugva, de megpróbáltam anélkül is, úgy is ugyanúgy zúgott...
2011. márc. 5. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!