Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért fontos, hogy egy fénykép...

Miért fontos, hogy egy fényképezőgépben hány expo van?

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 07:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem fontos!

Én amolyan elég komoly hobby vagy mánia szinten fotózom, nézd csak meg, minél profibb egy gélp, annál inkább eltűnik az a 20 állítási lehetőség, mert értelmetlen. Tudod az arra jó, hogy aki tök hülye a fotózéshoz, az éppen oda állítsa ami szerinte alegjobb, és csak lövöldözzön, mint az idióta. Aki meg valamit konyít hozzá, az úgyse használ egynél többet, figyeld csak meg (ill. max 3-at, általában a félautomata a legnyerőbb, bár nem igazán lehet általánosítani), de mai bridge vagy felsőbb kategóriás gépeken tulképpen sokszor elgondolkodtató, hogy én magam tapasztalom, nem érdemes semmivel szórakozni, egyszerűen az automata funkció sokkal tökéletesebben bemér neked mindent, mint ha Te magad játssszanál vele. Tehát ez elgondolkodtató.


Ha előzőleg beállítod rajta az alapértékeket, nyugodtan hagyhatod az egészet utána automatán, és hidd el, nem tudod már Te magad se jobban beállítani (na most itt kivétel, ha kifejezetten valamit játsszani szeretnél vele, azaz pl. fejkete-fehér, sepia meg egyéb módokon elkészíett fényképeket akarsz, de ha engem kérdezel, ha csak nem jó okod van erre, akkor teljesen felesleges, valódi jó képekhez nincs szükséged úgyse erre)


Mindezt persze kicsit komolyabb gépekre mondom, természetesen ha tesco-gazdaságos 20 ezreset veszel, ott a frász tudja, lehet, hogy vacakabb az automata mert nem képes minőségileg úgy érzékelni, bemérni mindent mint ahogyan te kézzel beállítanád, tehát ez gépfüggő, de egy felsőbb bridge kategóriánál figyeld csak meg, alig van rajta 6-7 állítási lehetőség.

2009. márc. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is hobby vagy mánia szinten fotózom, de valahogy erre nem találtam még választ... akkor valóban nem fontos. Köszi és szép fényeket neked:)
2009. márc. 2. 08:12
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Uh. Bocsánat előre is a súlyos kritikáért, de ezt nem bírom magamban tartani.

Kedves első válaszoló. Te elolvastad egyáltalán a kérdést? Vagy képzavarban szenvedsz? Jó hosszan fejtesz ki olyan dolgokat (amik amúgy könnyen cáfolható hülyeségek, de ez most lényegtelen) amik abszolút nem ide vágnak. Nem ez volt a kérdés. :P Tisztázom a kedvedért az expo fogalmat. Expo= exponálás = az amikor a fény az érzékelőre/filmre jut. Ha arról beszélünk, hogy pl. "3800expos a gépem" akkor arra gondol az illető, hogy eddig 3800 alkalommal exponált a gépe, ergo 3800 képet készített, 3800szor lépett működésbe a zárszerkezet.


Noh, és most hogy ezt tisztáztuk...


Hogy válaszoljak a kérdésre is. Expo alapján tudod meg, hogy a gép mennyire volt használva. :) Ezért ez egy elég fontos adat ha egy használt gépet szeretnél venni.

Használt Kompakt/Bridge gépeknél csak jó tudni..

Viszont egy használt DSLR gépnél ez az adat, hogy hány expó van benne, NAGYON fontos.

Mivel egy DSLR esetében rengeteg a kopó alkatrész, és az expok számából ítélve lehet megtudni azt, hogy mennyire volt használva a gép, és várhatóan mennyit lehet vele még fényképezni. A profibb DSLR gépeknél általában 100.000-150.000 expora hitelesített zárszerkezet van. Az alsó-középkategóriás gépeknél általában nincs megadva hitelesített adat. Viszont az egyértelmű, hogy ha ugyanolyan áron adnak egy 6500 expos gépet, és egy 18000 exposat, akkor melyiket veszem meg. :P


Kompakt digitális gépeknél nincs annyi mozgó/kopó alkatrész, ami exponálás során lényegesen rövidítené az élettartalmát, ezért ezeknél ez az adat annyira nem fontos. Persze jó tudni, hogy mennyire volt intenzíven használva a gép, de nem létfontosság.

2009. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Még mindig én vagyok. Egy dolgot kihagytam. :P

Szép fényeket. :D

2009. márc. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%

Most ezt nekem mondod ? :-) Aranyos vagy köszi, de pontosan tudom, hogy az "expo" szót hogyan értette a kérdező, bár igaz ami igaz, az bennem is kicsit kétséget ébresztett, hogy a fényképezőgépen vagy a fényképezőgépben? Mert sztem kifejezetten az állítási lehetőségek számára volt kíváncsi, nem ? .. Én úgy vettem ki, szerinted, ha nyomnám itt a nagyon szakmai fotós szövegek, azzal többet segítenék neki?

Na mindegy .... nem ez az egyetlen topic ahova pár ember csak okoskodni jár és nem segíteni.

Semmit nem segítettem volna, ha azt elkezdem neki taglalni, hogy az exponálási idő így meg amúgy stb, hiszen nem ezt kérdezte, de kedves, hogy te rögtön feltételezed, hogy én se tudom mi az.

ennyi, akkor köszi, hogy felvilágosítottál ...

2009. márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem azért elég egyértelmű, hogy csakis digitális gépről kérdezte a kérdező. Nem? Nem tudom miért kell kötekedni, d eahogy írtad, nem tudod megállni, hát oké,akkro hajrá ...
2009. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szóval: Arra voltam kiváncsi, miért fontos, hogy hányszor lépett működésbe a zárszerkezet:) Köszönöm a válaszokat, mindenkinek szép fényeket:)
2009. márc. 2. 12:37
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Bocs előre is az idézgetésekért, és a hosszú offtopic magyarázkodásért. Viszont jelen esetben NEM én vagyok az aki okoskodik, és ennek fényében dühös tudok lenni, ha ezt mondják rám, hogy okoskodok amikor csak annyit teszek, hogy kritikával helyesbítek, és segítek..

„Most ezt nekem mondod ? :-) Aranyos vagy köszi, de pontosan tudom, hogy az "expo" szót hogyan értette a kérdező, bár igaz ami igaz, az bennem is kicsit kétséget ébresztett, hogy a fényképezőgépen vagy a fényképezőgépben? Mert sztem kifejezetten az állítási lehetőségek számára volt kíváncsi, nem ? .. Én úgy vettem ki, szerinted, ha nyomnám itt a nagyon szakmai fotós szövegek, azzal többet segítenék neki?

Na mindegy .... nem ez az egyetlen topic ahova pár ember csak okoskodni jár és nem segíteni.

Semmit nem segítettem volna, ha azt elkezdem neki taglalni, hogy az exponálási idő így meg amúgy stb, hiszen nem ezt kérdezte, de kedves, hogy te rögtön feltételezed, hogy én se tudom mi az.

ennyi, akkor köszi, hogy felvilágosítottál ...”


Nem, nem tudod, hogy hogyan értette a kérdező. Félreértelmezted a kérdését.

„hobby vagy mánia szinten fotózom” írta a kérdező, meg Te is.

FÉNYKÉPEZŐGÉPBEN EXPO

Értelmezd!

Ha valóban csak egy nagyon picit is ért a fényképezéshez (amit én feltételezek, ha mánia szinten fényképezik valaki, akár kezdőként is) akkor tudja, hogy azt amire Te gondolsz, kedves első válaszoló, Expozíciós mód-nak hívják. Amit a FÉNYKÉPEZŐGÉPEN találsz meg mint beállítási lehetőség (98%-ban egy tárcsa formájában). S nem szokták SEHOL expo-nak rövidíteni, mert az „expo” kifejezést másra szokták használni, más értelemben.

Továbbá, én nem csak okoskodtam, hanem konkrétan a leírt kérdést értelmeztem, és az alapján válaszoltam. Az első válaszadónak meg felhívtam a figyelmét arra, hogy tévúton jár, és rosszul értelmezte a kérdést. Fényképezőgépben expo egyértelműen az ellőtt képek számát jelzi.

Ezúton elnézést kérek Tőled kedves első válaszoló, de mivel úgy válaszoltál a kérdésre mintha teljesen egyértelmű lenne, hogy arról van szó amire te /valószínűleg/ tévesen gondoltál, ezért ebből arra a következtetésre jutottam, hogy Te se vagy tisztában a fogalommal, és ezért magyaráztam el a dolgot. Ha egy segítőkész kritikát sértésnek veszel, az úgy gondolom, hogy nem engem minősít.


„Szerintem azért elég egyértelmű, hogy csakis digitális gépről kérdezte a kérdező. Nem? Nem tudom miért kell kötekedni, d eahogy írtad, nem tudod megállni, hát oké,akkro hajrá ...”


Ezt viszont megint nem értem. Mi köze van ennek az egésznek ahhoz, hogy digitális, vagy analóg gépről beszélünk e? Digitális, és analóg technikánál is létezik mindkét fogalom. Külön-külön. Nem értelek. :)

2009. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

Hát kedves kérdező :-)

Legközelebb kicsit pontosabban vagy bővebben fogalmazd meg a kérdésedet, mindkettőben van igazság, de tény, hogy nem egyedüli eset, amikor csak egy rövidke mondat a kérdés, bizony azt látom, hogy ezer féle válasz érkezik, a kérdező meg közben 1000x pontosít, ha valóban arra akar választ, amire gondol.

Lényegtelen, ezek szerint megvan már a válaszod.

2009. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ennél pontosabban és bővebben? Hová?
2009. márc. 3. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!