Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vettem laptopot, itthon WIFIs...

Vettem laptopot, itthon WIFIs netünk van. Mitől lehetne erősebb a jel?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy az én szobámba azt írja, gyenge a jel. Nem igazán megy így a letöltés. Tippek?
2011. aug. 8. 21:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve ha van másik modemem, akkor azzal én tudok csatlakozni az eredeti modemes nethez? Bocsi ha hülyén fogalmazok, de remélem azért érthető. Van digis modemes netünk, tesómék használják wifiről. Ki tudom valahogy vezetni úgy a szobámba, hogy nagy sávszélességem maradjon?
2011. aug. 8. 21:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Vidd közelebb a routerhez
2011. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De az másik szobában van. Épp ez a lényeg.
2011. aug. 8. 21:43
 4/10 anonim ***** válasza:
milyen routered van?(típus márka)
2011. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet hülyeséget írok, de a gép ezt írja: TP-LINK FAD69A
2011. aug. 8. 22:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a router szoftvere lehetővé teszi, emeld a teljesítményt, illetve vegyél rá nagyobb antennát, 1-2000Ft. Ugyanennyiért vehetsz falra erősíthetőt pár méteres vékony kábellel, ami elfér az ajtó sarkában, így kevesebb falon kell átmennie a jelnek. A modemes dolog nem jó, esetleg átvezetheted utp kábelen a netet és a szobádba is teszel egy másik wifi routert, de egy házon belül szerintem nincs erre szükség. Esetleg vehetsz usb vagy express/pcmcia kártyás wifi adaptert a laptophoz, a nagyobb antennája szintén javítani fog a jelerősségen, bár nem lesz túl kényelmes egy antenna a noti oldalán.
2011. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor te vagy a nagyobb antennát ajánlanád, vagy a falra erősíthetős, kábeles megoldást. Ugye? És mindkettőt megusznám olyan 2-3000 forintból? Ennél többet nem szeretnék rákölteni... A 2 megoldás közül melyik a jobb? Mikor marad nagyobb a sávszélességem?
2011. aug. 9. 07:45
 8/10 anonim ***** válasza:
én inkább egy wifi repeatert ajánlok, úgy néz ki mint egy szúnyog riasztó, csak be kell dugni egy konnektorba a wifi hatósugarán belül és kb. kétszeresére növeli a wifi hatósugarát. nekem is ilyen van, a ház másik végében van router és mostmár mindenhol (még a kertben is) jön a 60 megás net
2011. aug. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mennyiért vetted? Költséges?
2011. aug. 9. 08:48
 10/10 anonim ***** válasza:
A repeater is jó megoldás, de 4000 alatt nincs, plusz havonta újabb pár 100Ft a villanyszámla. A falra szerelhető antenna jobb dolog, mivel ha ki tudod vezetni az ajtón, egyel kevesebb falon kell átmenni a jelnek, de ehhez az is kell, hogy a router az ajtó mellett legyen, mert ennek az antennának max 2m kábele van. A nagyobb antenna is javít a jelen, de kevesebbet. Még van olyan megoldás, hogy veszel vékony toldókábelt hozzá, és arra teszed akár a mostani, akár egy nagyobb antennát, és azt erősíted a falra valamilyen háztartási vagy barkácsboltban kapható eszközzel.
2011. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!