3D-s TV-vel kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egy LG 32LW4500 3D-s TV-t tervezek venni (Cinema 3D). Ehhez polarizációs szemüveg kell.

Milyen eszközről tud filmeket jó minőségben megjeleníteni? Csak BluRay?


2011. aug. 12. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez passzív 3D vagy mi a franc, az meg nem a legjobb.

Aktív záras vagy hogy hívják féle 3D-t keress.

És igen, blu-ray a legjobb mellé.

2011. aug. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Direkt passzívat keresünk. Mert nincs sugárzása, és pl az aktívat terhes nők nem is nézhetik...stb
2011. aug. 13. 00:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogynem nézhetik, csak a gyártók nem ajánlják.

De nem azért nem ajánlják terhes nőknek, mert valami káros hatása lenne, csak elővigyázatosak, mert még nem 100%-ig biztosak a 3D káros hatásaira.


De mivel tényleg nem árt elővigyázatosnak lenni, ezért nem kötelező 3D-t nézni terhesen, vagy nem-terhesen, azért, mert 3D a tv ugyanúgy 2D-be is lehet használni (és még jó ideig a 2D-s tartalom többségben is van).

És amíg valaki terhes beéri a 2D-vel, aztán nézi aktív szemüveges 3D-t, ami jobb térhatást nyújt.


És passzív 3D-nél 1920x540, vagy 960x540 a max felbontás, az meg elég szar.

2011. aug. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De hogy a kérdésre is válaszoljak, ne csak "hittéríteni" próbáljak:

ha még nincs blu-ray lejátszód, akkor elgondolkoznék inkább egy multimédialejátszó vételén, gépről közvetlen tudod lejátszani a filmeket mindenféle probléma nélkül, nem kell dvd-re/blu-ray-re írni.

Bár ha csak eredetibe vennéd a filmeket akkor jobb a blu-ray lejátszó.

2011. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia! Az aktív nem jöhet szóba :D De nem tudom, amúgy h ismered-e ezt a tv-t személyesen, mert ha nem hát nyomás az első media markt, és lesd meg mert ez az lg új fejlesztése, és pont a samsung aktívját döntögeti világszerte romba. Olyan mint a mozis 3d és nagyon állat :D


Néztünk ma 3d-s blue ray lejátszót is, de azt egyenlőre még halasztjuk, mert nem annyira sok még a 3d-s lemez, sima blue rayt pedig én személy szerint nem látom olyan sokkal jobbnak h 4000-et fizessek érte 1000helyett, amennyiért már sima dvd-t vehetek :/ DE gondolkodtunk media boxban is, ez még a jövő zenéje, mivel a tv úgyis játszik le filmet pen driveról is. Na meg az sem elhanyagolható tény, h hónapról hónapra egyre olcsóbbak lesznek a mindenféle lejátszók, ahogy jelennek meg az újak.


Azért köszönöm a tanácsaidat, de tényleg nézd meg ezt a tv-t személyesen, és ha láttad és azt mondod, neked a samsung aktívja a király, akkor én azt mondom: ízlések és pofonok :D

2011. aug. 14. 15:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyesen még nem láttam, de moziban láttam már pl Avatart 3D-ben, nem volt valami nagy élmény.

Persze az IMAX más, de a tv nem IMAX 3D-t használ, szóval olyan nagy élményt nem tudok elképzelni.

De kicsit utánanéztem, és azt írják tényleg egész jó 3D képet ad.

Samsungot meg nem szeretem annyira, bár inkább az, mint az LG, én inkább egy 60"-os fullhd-s 3D-s Sony plazmáról álmodozok :D

2011. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor drukkolok, h egyszer egy olyanod legyen :D
2011. aug. 14. 23:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kösz, lehet ki kéne mennem Angliába, ott most ingyen osztogatják :D
2011. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!