Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyiért lehet legolcsóbban...

Mennyiért lehet legolcsóbban médialejátszót venni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 23:46
 1/5 Panda Péter ***** válasza:
milyen médialejátszó? kézi eszköz? asztali "doboz"? htpc?
2011. szept. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lehet olcsón venni, de kompromisszumokat kell majd folyamatosan kötnöd.. nincs magyar kódolás esetleg a feliratoknál, már a 720p videó is akad, stb...
2011. szept. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

20.000 magyar pénzért már vehetsz médialejátszót, de ahogy az előttem szóló mondta, kompromisszumokkal jár a dolog:

- Nem mindegyik képes HD tartalom lejátszására, sokszor csak a DVD szintű felbontást képes nyújtani, ami pedig egy HD tv-n nem biztos hogy nagy vizuális élménnyel jár...

- a drágább médialejátszó berendezések képesek külső, vagy belső merevlemezre műsort felvenni/tárolni/lejátszani.

- nem mindegyiken vannak meg a megfelelő csatlakozások, vagy csak kevés van belőle (HDMI nincs, vagy csak 1db, dvi csati, esetleg a hangrendszer miatt egy digitális csatlakozás, koaxiális, S/Pdif)

- Ha például a netről leszedett filmet szeretnél megnézni, külső felirat fájlal, könnyen megeshet, hogy nem ismeri fel, vagy ha fel is ismeri, túl kicsik lesznek a betűk. Sok médialejátszón külön lehet nagyítani a betűk méretét (talán pont ezért).

- Aztán a video/kép formátumok támogatottsága

- Esetleg hogy legyen wifi, legyen rajta internet böngésző...

- Asztali kivitel, vagy olyan, amit egy beépítőkeret segítéségével a TV hátuljára lehet csatlakoztatni, így kevesebb helyet foglal...


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Sztem 50ezer forint környékén már lehet egy jobb fajta médialejátszót venni.

2011. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 15ezerért vettem az Asus O!Play Mini-met, és teljesen meg vagyok elégedve vele. Van hozzá HDMI-kábel is, és ugyan ez egy erősen alapmodell, sok dolgot nem tud, amit a nagyok (pl. wifi, hálózati támogatás, torrent, stb), de nekem nincs is ezekre szükségem. Frissítettem rajta egy firmware-t, és teljesen jól megy, nem fagy, mindent lejátszik, nagyon praktikus kis jószág :)
2011. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt:

[link]

Ezek elég komoly lejátszók!

A fórumban ( [link] ) tudnak segíteni ha bármi kérdésed lenne.

Az egyik igen jó ár/értékű darab pl. a Popcorn A110-es

[link]

Itt van 4 magyar teszt is róla és pár videó, nem piskóta a szerkentyű!

Ezt vaterán pl már 25-ért meg lehet venni:

[link]

2011. szept. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!