Mik azok a "paraméterek", amiket figyelembe kell venni laptop vásárláskor?

Figyelt kérdés

Szóval én nem értek ezekhez a dolgokhoz. De olyanra lenne szükségem, ami tényleg jó. itt nem a márka érdekel, hanem, mint processzor? és hasonlók RAM stb..stb...


Amúgy leginkább amire használnám: internet, word, excel,film, videók, stb, msn és hasonlók. De mekkora memória kell például, ha elég sok iskolai dolgot szeretnék rajta tárolni?


2011. szept. 27. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem packard bell easy note tk-m van, naon szeretem, 3 GB-os a memóriája, pont elég, ezt se tudom betölteni, am annyira jó a videkártyája meg minden h nekem viszi a sims3-at meg a 2-t is =)
2011. szept. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Panda Péter ***** válasza:

amire leginkább érdemes figyelni, azok nem a hardverek, azok szinte másodlagosak. ami IGAZÁN lényeges, ha nem akarod megszívni, azok a következők:

-anyaghasználat (aluminium vagy magnéziumos műanyag a legjobb)

-összeszerelési minőség (nem recseg-ropog, zsanérok erősek, nincsenek illesztési hézagok)

-garancia időtartama, garancia helye (kiviszik-e külföldre vagy helyben gariztatják)

-kijelző panel típusa (matt jó, fényes rossz)

hűtés (semmit sem érsz az erős hardverrel ha annyira fűt hogy kinyírja magát a hűtés meg visít mint az állat)

a hardverek csak ezután jönnek a listában.

processzor nem árt, ha sandy bridge-es, core i3/i5, de a típusa NÉGY számból áll, és nem háromból (pl 2310m vagy ilyesmi, most csak hasraütöttem, nem biztos hogy van ilyen proci).

ramból minél több, annál jobb, de 4GB-nál többre nincs igazán szükség.

vinyó lehetőleg legyen 7200-as fordulatszámú (gyorsabb)

USB3 legyen rajta, a későbbiekben még jól jöhet.

vidókártya attól függ, hogy akarsz-e játszani, de átlagos felhasználásra, régi játékokra az prociban lévő integrált mag is elég, vagy egy hd5470 szintű kártya is.


tuti jönni fog egy-két ember aki az inspiron 5110-et fogja ajánlani, ha rám hallgatsz, akkor nem hiszel nekik :)

2011. szept. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát játékra ritkán kell, de azért ha sims3-at vinné nekem is azért nem lenne rossz, de nem feltétel.

És ez a dual mit jelent? Mert sok helyen ezt látom vagy semmit....


Amit tuti nem akarok venni: Dell, Acer.


Igazából nem értek hozzá, de dell szerintem drága és nem ér annyit, acer-ről meg több negatívat hallottam, mint pozitívat. A samsungot nézegettem, de nem nagyon ismerem, és olyat sem ismerek akinek lenne ilyen... esetleg hp.

2011. szept. 27. 20:47
 4/4 Panda Péter ***** válasza:

biztos jön valaki, aki szépen lehurrog ezért, de én HP-t (probook széria) esetleg némelyik fujitsu-t ajánlom. azokra figyelj oda amiket felsoroltam, és akkor nem kell attól tartanod hogy egy-két éven belül elhasználódik a géped. szerintem a core i3/i5-ben lévő grafikus mag még simán megbírkózik a sims-szel.

egyébként anno én is előbbre helyeztem az erős hardvert a megbízható összeszerelésnél és kegyetlenül meg is szívtam vele, vettem egy akkor erősnek számító acer gépet potom pénzért, de azóta meghalt benne a winchester, elszállt a tápja, és ami a legrosszabb, el is tört a burkolata, pedig vigyáztam rá. szóval summa summarum, érdemes odafigyelni azokra a szempontokra, amiket leírtam.

2011. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!