Lehet még videomagnot és kazettát vásárolni? Elromlott a Thomson lejátszóm és szeretnék újat venni. Thomson fan vagyok, bár sokak szerint gagyi.

Figyelt kérdés
És most ne azt írjátok, hogy vegyek dvd-t, mert a video elavult. Dvd-m is van, de videomagnónak varázsa van, nagyon szeretem, jól tudom használni, állandóan felveszek mindenfélét, amit éjjel megnézek, ha nem tudok aludni. Kell és kész :)
2011. okt. 13. 18:01
1 2
 1/20 greeen válasza:

boltban nem.Újat semmiképp!Halott technológia!NEm is értem hogy mért nem jössz rá ebből magad pár googlézás után,hogy a kutya sem árul már videómagnót évek óta!DE viszont képzeld létezik vatera,aprónet meg thököm tudja mennyi ószeres használt piac a neten!Mér nem keresgélsz rájuk ott?


[link]


[link]


[link]

2011. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire volt észrevehető, de ÚJ lejátszót kérdeztem. Tehát a kérdésemre a válasz ennyi: Nem, nem lehet már kapni.


Azért köszi. :)

2011. okt. 13. 18:41
 3/20 greeen válasza:
Már nem azért de 100 emberből 99,de inkább 1000 ből 999 nem használ már csak magnót!akkor ha valaki használ mint te csak rájön az elmúlt 8-10 éveben hogy sehol nem lehet már kapni!Akkor mégis hogy jut eszedbe megkérdezni pont neked:)képzeld 2 éve már több éve kazettás walkman sincs de lassan már discman sem,talán a sony csinálta az utolsókat anno!
2011. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 greeen válasza:

bár egyetlen egy dolog még elérhető ami a dvd múltra emllékeztet.Léteznek elvétve még asztali dvd-vhs combok.Ezeket azért gyártották,és talán még gyártanak is,hogy átmenthessék az emberek a kazettákon tárolt cuccokat dvdre a készülék segítségével!DE a vhs részük ugyanúgy működik asztalai magnóként is és a dvd részük meg ddvd recorderként és lejátszóként is!


[link]


ilyesmikre gondolok.de ezek nem olcsók.szerintem bőven 20 fölött van

2011. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Benne van a kérdésedben a válasz: én aktívan használom a videot (hiszen eddig kifogástalanul működött), pont ezért nem jutott eszembe nézegetni a boltok polcain, hogy ugyan árulnak-e még. :) Most, hogy elromlott, azonnal elkezdtem a neten kutakodni és gyanús volt a csend, ezért feltettem itt egy kérdést, ahol nálam tájékozottabban is vannak, és láss csodát, meg is érkezett a válaszod. :)


A combót ismerem, szüleimnek ilyen van, végső megoldásként azt fogom elhozni, mert ők egyik felét sem használják. Köszi :)

2011. okt. 13. 19:08
 6/20 greeen válasza:
Kikövetkeztettem úgy hogy nekem még csak nincs is videorecorderem vagy 10 éve és soha nem is keresgéltem a boltok polcain,de az egyből beugrott,hogy mikor voltam műszaki boltban vagy tescoban,vagy auchanban vagy bárhol a műszaki részleg közelében,akkor sosem láttam mást jópár évig visszamenőleg csak dvd-ket!?Mint ahogy kikövetkeztetem azt is,hogy már nem lehet kapni trabantot sem,mert amiket látok azok mind használtak,és több évesek:) hehe amúgy ilyen combókat javítottam egy multinál pár éve a garanciális szervizelésként és innen tudom hogy léteznek ilyenek!De úgy emlékszem 2-3 éve már ezek a combók is eltűntek véglegesen!Sajnos amúgy nem túl jó konstrukciók!A Régi alapvetően videorecorderként készűlt lejátszók sokkal megbízhatóbbak voltak!Ezeknek a combóknak már nagyon hitvány a mechanikájuk,elég frankón elállítódott a fejük az igénybevételt sem bírták annyira!Ma már mindent úgy terveznek ,hogy max 3-4 év nem úgy,hogy 10 évig nyüstölöd!Azt hogy még Thomson is legyen az nehéz ügy:)
2011. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyárak már leálltak a VHS-magnók gyártásával, mert nincs már rá igény. 2011-et írunk, a 80-as évek visszafordíthatatlanul elmúltak.


Noha megértem a ragaszkodásodat a technológia iránt, de már nagyon elavult és a mai, korszerű cuccokhoz képest igen rossz minőségű a videómagnó, ill. a videókazetta.


Nem akarlak fikázni, hiszen nekem is van VHS-magnóm, sőt, ami azt illeti, éppenséggel Thompson márkájú, de már évek óta nem használom, egyrészt, mert nem nézek tévét, ha meg fel akarok venni valamit, azt digitális médiabox-szal csinálom.

Ezzel együtt nem dobom ki a videót, mert vannak még kazettáim, amiket be akarok digitalizálni, és ahhoz kell a régi készülék :)


Csatlakozom az előttem szólókhoz, miszerint újonnan már nem fogsz tudni venni VHS-magnót, mert egyszerűen már nem gyártják, nem árulják. Célszerű lenne helyette inkább valami digitális médiarögzítőt venned, sokkal jobb minőségű és egyszerűbb a használata is, hiszen pl. nem borítanak el a videókazetták, stb, ráadásul a jövő a digitális technológiá(k)é, így hosszú távon is hasznos, ha valami nem analóg rögzítőberendezésed van, ha már műsorokat akarsz felvenni és visszanézni.


Elég sok lehetőség van, kezdve a tévészolgáltató cégek műsorrögzítős set-top box-aiktól egészen a számítógépes tévétunerkártyákig. Nézz körül, és vegyél valami ilyesmit, szerintem jobban megéri.

2011. okt. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ezt most komolyan mondod, hogy nem gyártanak már Trabantot?????



:)))

2011. okt. 14. 15:58
 9/20 greeen válasza:
neked komolyan a videó után:)
2011. okt. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
nem rég gyártotak egy 7 fejes videomagnót nem tudom melyik cég meg ne msokára itt az 1 terabájtos bluraj lejátsztos combo amiben 6 fejes videomagnó van én is szertem és haszálom is vhseket és van yan magnóm amit egyik dvd lejátszoért sem adnék oda
2011. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!