Szeretnék venni, ha lehet apple mp4 lejátszót, ami legalább 8 gb-os, és nagyon hangosan szól, milyet vegyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy legújabb fajtájú ipod nanom, de az a bajom vele, hogy teljesen le van korlátozva rajta a hangereje, és nekem nem elég. Azt tudom, hogy az ipod shuffle-nek elég nagy hangereje van, próbáltam már, és egy olyan nagyon jó lenne, de az nem jó, hogy nincsen kijelzője, úgyhogy egy 2. generációs ipod touchra gondoltam ebayről rendelni, mert az olyan 20-30 ezer körül van. Mi a véleményetek, az hangosan szól? Megéri megvenni? Vagy ha nem, akkor milyet éri meg?
2011. okt. 16. 11:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy egy sennheiser hd 428-cal hallgatom, úgyhogy azt ne mondja senki, hogy azért halk az ipodom, mert rossz minőségű a fülhallgatóm :D
2011. okt. 16. 11:05
 2/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy Sennheiser, nem biztos, hogy elég.

Ha egy erősítő (itt az Ipod Nano) névleges teljesítményét 4 ohmon adja le, akkor ha fejhallgatód 32 ohmos (sok ilyen van), akkor csak töredéke (10-30-ad része!) lesz a hangerő.

Fordítva sem jobb a helyzet.

Ha az Ipod Nano 32ohmos, a fejhallgató 4 ohmos, akkor meg "megszólal" az IpodNano túlterhelés védelme..

Persze más kombináció is lehetséges, még az is lehet "stimmelnek"..

Figyelsz erre?

2011. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Panda Péter ***** válasza:
vegyél egy clip+-t, és ha nem elég hangos, akkor egy Fiio7-es akksis erősítőt, ha már annyira hangerőre (és minőségre) vágysz.
2011. okt. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Panda Péter ***** válasza:
Fiio E7
2011. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Bevallom, hogy egyáltalán nem értek az elektronikához, de már elég sok embert megkérdeztem, hogy nem a fejhallgatóval van-e baj, és ki is próbáltam nagyon sok másféle fejhallgatót, és mindenhogy halk volt, a gyárival is.

Ez az erősítő dolog jó ötletnek tűnik, eddig nem is tudtam, hogy lehet ilyet mp3 lejátszóra is, igazán tökhülyevagyok hozzá, szóval mit kell erről tudni, és hol lehet venni?

2011. okt. 16. 13:56
 6/10 Panda Péter ***** válasza:
Wolfson DAC van benne, ami nagyon jónak számít, van USB bemenete, szóval PC-hez is használhatod DAC-nak/fejhallgató erősítőnek. mivel van akksija, így hordozható lejátszóhoz is használható, csak egy LOD vagy jack-jack kábel kell hozzá.
2011. okt. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ez tök jó, de mondjuk a fiio e7 ha jól látom ilyen 20 000 körül van, ami elég drága nekem, ilyen 5000 körül nem lehet hasonló minőségűt beszerezni? és egyébként hol nézzek körül? Saturnban vagy Media Marktban érdemes, vagy kisebb üzletekben?
2011. okt. 16. 14:54
 8/10 Panda Péter ***** válasza:

a minőséget meg kell fizetni :)

nagyáruházakban ilyet nem kapsz. talán a hardverapro.hu-n nézz körül, de akkus DAC-ot olcsóbban nem hiszem hogy kapsz.

2011. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor most tisztázzuk, mert tényleg teljesen hülye vagyok az elektronikához, a DAC mit jelent, és ez a cucc ugyanaz, mint a hangkártya?

Amúgy nem muszáj, hogy akkus legyen, sőt, most néztem meg, a fiio e3 elemes, és 3000 forint, az tökre jó lenne.

2011. okt. 16. 15:13
 10/10 Panda Péter ***** válasza:
Digitál-analóg átalakító. azért felel, hogy a digitális formátumban kódolt hangfájlokat az emberi fül által hallható hangfrekvenciás tartományba alakítsa, analóg feszültségjellé. ez a jel megy utána az erősítőbe, és az erősítő után a fejhallgatóra/hangszóróra.
2011. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!