Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hol gyártják a Sennheiser...

Hol gyártják a Sennheiser fülhallgatókat? A "Made in China" az hamisítvány?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm érdekes kérdés, eddig nem is néztem az enyémet, de ezen is az van, pedig huszonezer volt az ára.


Szerintem bérmunkában de nem helyi hanem hozott anyagból készítik és szigorúan ellenőrzik a kis kínaiakat.

2009. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem hamisítvány. Teljesen jogszerű a Sehnheiser márkanév használata. A nyugat-európai cégek zöme már évtizedek óta nem a saját gyáraiban gyártja a saját maguk által tervezett, kifejlesztett készülékeket berendezéseket, hanem kiadja bérmunkába, a Kínai Népköztársaságba, Hong Kong-ba, Taiwan-ba, Malajziába vagy Szingapúrba (Ez utóbbiban a legmagasabb a szakmai hozzáértés és a technológiai fegyelem, tehát a garantált jó minőség is.), illetve az olyan termékeket, amelyek megfelelnek az Ő műszaki elvárásaiknak is, megrendeli, de ragaszkodik a saját márkanevének használatához. Mindezt azért, hogy hogy kevesebb termelőkapacítással is szélesebb választékot és nagy mennyiségeket többet tudjon felmutatni a piacon. (Akármihez azonban egy Philips, egy Siemens vagy Sehnheiser nem adja a nevét.) A gyakorlatban azonban előfordul a minőség felhigulása, de biztos, hogy nem a márkanév tulajdonosának beleegyezése nélkül forgalmazott termékekről van szó. A népi Kínában erre nagyon adnak, a tettenért hamisításokat, visszaéléseket kegyetlenül büntetik. Persze hamis okmányokkal hamisáruk is forgalomba kerülhetnek, bárhol a Világon.
2009. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam:)
2009. máj. 7. 11:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázni kell vele, mert hamisítják! Majdnem mindegyik típust:

[link]

[link]

[link]

Ez a pár oldal mindenki segítségére lehet, hogy megtudja, eredeti-e a fül- fejhallgatója.

2009. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Így igaz, de erre az eshetőségre május 6-i értékelésemben én is felhívtam a kedves kérdező figyelmét. A linkeket én is köszönöm, s át fogom tanulmányozni!
2009. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dávid válasza:
Szia! Media Marktban dolgoztam, kb 20fajta fülhallgató volt, mindegyiket Kínában gyártották. Némelyek csúcsminőségűek, de egytől-egyig mind kínai.
2010. jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az olcsóbb fül/fejhallgatóikat jellemzően Kínában gyártják, a felsőkategóriás cuccaik már Németországban készülnek. Mindenesetre egyik termékükkel sem lőhetsz mellé.
2022. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!