Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik fényképezőgépet válassz...

Melyik fényképezőgépet válasszam? Akik értenek egy kicsit hozzá.

Figyelt kérdés

Nikon Coolpix L23 vagy

Nikon Coolpix S3100

Mi a véleményetek róluk?


2011. nov. 5. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindkét fényképező gép belépő kategória. A S3100 jobbnak tűnik ha pl a video felvétel is érdekel akkor ezt válaszd mert ez tud 1280 x 720 pixel-es videót rögzíteni.

Az S3100 nagyobb felbontást képvisel, de a paramétereket nézegetve nem igazán látok nagy különbséget a két cucc optikája között. Az optikai zoom tökegyforma, a digitálist meg el kell felejteni. Az L23 optikája talán "érzékenyebb" F/2.7 vs F/3.2, de ez nem olyan különbség amit ebben a kategóriában szerintem különbséget jelentene ( pl melyik géppel lehet jobb képet készíteni egyre rosszabb fényviszonyok között )

Az L23nak "ceruza akksis/elemes" tápforrása van.

Előny: mindenhol tudsz hozzá venni akksit/elemet

Hátrány: az akksis gépek nekem megbízhatóbbak

Az S3100 akkumulátoros: megbízhatóbb, de ha tönkremegy akkor drágább pótolni.

Én a saját tapasztalataim és mérgelődéseim miatt az akkust választanám.

ISOban ( "filmérzékenységben) a S3100 tud magasabb értéket, ezt azt jelenti, hogy esetleg kézben tartva, este élesebb fotókat tudsz vele lőni. Az, hogy magas zaj miatt ez jobb is lesz e, az már más kérdés.


Megkönnyítve a választást az S3100 masina többet tud mint a L23.

2011. nov. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon szépen levezetted. és már tudom melyiket válasszam :D
2011. nov. 6. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!