Szeretnék egy komolyabb fényképezőgépet venni. Melyik márkát válasszam? Sony, Olympus, Nikon, Fuji vagy valami ötlet?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mik az igényeid, és hogy mennyi pénzt áldoznál rá. Tükörreflexesekben gondolkodsz, vagy kompakt/bridge kategóriában? Ha tükrös, akkor tudok tovább segíteni, ha kompakt akkor nem. :P

Írd meg, aztán meglátjuk. :)

2009. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ha vetsz egy pillantást a profi fotózással foglalkozókra, nem nagyon látsz mást, mint Nikont.

De valóban kellene tudni mégis milyen kategóriát akarsz és mennyit szánnál rá, akkor tudnék én is közelebbről segíteni. De 120 körül már kapsz egy komolyabbat, sztem kis tesco gazdaságos kompakt kategóriára nem érdemes költeni, ha csak nem olyan körülmények közé kell, ahol eleve vesztésre van ítélve (nekem is kellett anno egy nagyon vacak, mert az aztán esett sárba, meg amit csak el tudsz képzelni, azaz ott nem a minőség volt a fontos, hanem a dokumentálás, de sokat nem akartam rá költeni, mivel tudtam, 2 hónapnál többet úgyse bír.

Hát kinek mire .......

2009. jún. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tükörreflexesbe gondolkodom.Van egy elég komoly kis digitális Sony fényképezőnk de egy igazán "profit" szeretnék.Főleg a kisbabámról szeretnék jó mínőségű képeket készíteni.Olyan 100-120ezer ft-ig.
2009. jún. 17. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Tükrösöknél elég szűk keret ez a 100k körüli összeg. Oly-t, sony-t tükrösök közt nem ajánlom. Márkák szerint amit ajánlani tudok az Pentax, Nikon, Canon.


Ezek közül a legáttáthatóbb menüje talán a Pentaxnak, és a Canonnak van. Nikonnal főleg akkor jársz jól, ha sport, és studió fotózásra használnád. Így első körben szerintem marad a Pentax, és a Canon.


Kirándulásokra, túrákra SZVSZ jobb a canon, mert lényegesen könnyebbek a belépő tükrösei, mint a pentaxok. Ha viszont nem cipeled sokat, akkor a pentax egy nagyon jó választás lehet.


Pentax ellen viszont az szól, hogy elég nehéz hozzá későbbiekben használtan objektíveket venni. Canonhoz képest legalábbis.


Továbbá érdemes tudnod, hogy a fényképező váz másodlagos képminőség tekintetében. A legfontosabb az objektív. Sajnos amiket KITobjektívként a géphez adnak (18-55) azok nem a legjobb minőségűek. Szerintem, ha tényleg csak ennyi pénzed van rá akkor a használtpiacon kéne szétnézned, és olyan gépet kéne kinézned magadnak, amihez nem kit obit adnak.


Általam ajánlott típusok: Pentax K10D, Pentax K200D, Canon 400D, Canon 450D, Nikon D60


Gyorsan rákerestem, és ezt pl egy nagoyn jó lehetőségnek gondolom:

[link]

139.900.-Forintért egy ilyen obival... Elég jó ajánlat.


Ha van bármi kérdésed, írd meg akár privátban.

2009. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bármit, csak sonyt ne!! ebbe az árba szerintem belefér egy olympus e410. az jó gép sztem.
2009. jún. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.megfontolom a tanácsokat.
2009. jún. 18. 15:48
 7/9 anonim ***** válasza:

A sportfotózáshoz miért lenne jobb a Nikon??? Ezt nem értem.... egy középkategóriás Canon-nak is jobb a sorozata (EOS 40D ~7kép/mp). Én a Canon-t ajánlom. Legtöbb kiegészítőt (objektív, vaku stb) ehhez kapsz. Egyik legelterjedebb a piacon. SZvsz jobb, mint a Nikon, de nem szeretnék flame-t, egyéni vélemény. A Nikon-nal sem jársz rosszul. Az Oly valóban olcsó és nem olyan rossz, cserébe nehezen (és drágán) bővíthető újabb objektívvel vagy vakuval. Canon-hoz már 20 ezerért kapsz fix 50mm-t F1,8-as fényerővel.

Canon-t vagy Nikon-t válassz!

2009. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Amit ajánlottak nekem az egy Panasonic FZ -es.Állítólag jó kis gép?!
2009. jún. 25. 09:18
 9/9 gergoap ***** válasza:
Jó persze, ha videózni akarsz vele, de a képei nagyon zajosak egy tükröshöz képest.
2011. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!