Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nemrég vettünk egy Samsung...

Undying kérdése:

Nemrég vettünk egy Samsung UE40D5003BWXXH 40"/102 cm-es Full HD LED TV-t. Miért nem látom a HDDmet rajta ha rádugom?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy ha rádugom a külsős 500Gb-os WD vinyómat, nem látja rajta a filmeket se a zenéket. Csak képeket tudok rajta megnézni. Olvastam fórumon, hogy van a tvnek egy "Connect Share Movie" funkciója, de ezt bekéne kapcsolni? NTFS fájlrendszerűt is tud olvasni a TV, szóval ezzel nincs gond.
2011. nov. 5. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Helló!


Rossz hírem van, ez a TVéd specifikációja:


USB-ről lejátszható formátumok


Divx Nem

XviD Nem

Mpeg Nem

Mkv Nem

JPEG Igen

Mp3 Igen


Szóval zene és kép oké, film az már nem oké.

Csüggedésre semmi ok, utána kell nézni hátha van már új firmware a TVHez és akkor már lehet tud filmet is lejátszani.

2011. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Esetleg ha megkérnélek, tudnál nekem keresni egyet?

Mert e Tévés dolgokat már régóta nem vágom, főleg a LED-es dolgokat.

Ezt is a szüleim vették maguknak, de akkor már kihasználtam az alkalmat és utána néztem, hogy ezen bizony van usb és akkor könnyedén lehetne HDDről filmezni.

2011. nov. 6. 02:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Így jár az, aki úgy vesz meg egy drága műszaki eszközt, hogy nem ért hozzá, nem néz utána vásárlás előtt, és igazából szüksége sincs rá. Az ilyenekből élnek a gyárak :)
2011. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy van rajta USB, semmit nem jelent önmagában. A legtöbb tévé többnyire csak a fat32-es pendrive-okat kezeli, és azokról is elsősorban a zenehallgatást és a képnézegetést, a filmlejátszást nem. Ez persze elvileg megoldható egy fw-frissítéssel, de az sem garancia erre, hiszen egy új fw nem feltétlenül tartalmaz erre vonatkozó eszköztámogatást.


Tanulság: legközelebb kigondolod, hogy mire akarod használni a tévét, utánanézel, hogy amit meg akarsz venni, az tudja-e azt, ami neked kell, és csak akkor veszed meg, nem pedig utána próbálsz megoldást találni a problémára.

2011. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Helló!


A TVéd frissítése legegyszerűbben úgy oldható meg ha te magad frissíted, van benne ilyen menüpont. Ha TV csatlakoztatva a van hálózathoz ( pl az enyém WiFivel) akkor automatikusan megkeresi, letölti, telepíti az új firmware-t.

2011. nov. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves Elim Garak.

Látom nem volt érthető amit leírtam.. :)

Nem én vettem, hanem szüleim. A szüleim egyáltalán nem használnák az USB funkciót, nekik csak tévé nézésre kellene. Én csak vettem a lehetőséget ha már van rajta ilyen, akkor hátha tudnám a külsős vinyómról nézni a dolgokat. ÉS erős túlzás kijelenteni, hogy nem néztem meg mielőtt megvettem, ugyanis teljesen átfésültem az egész netet (ennyire hülye azért nem vagyok) de ezt az "apró betűs" részt nem vettem észre.

2011. nov. 6. 14:02
 7/12 A kérdező kommentje:
Btw.: Imádom a nem a kérdésre válaszoló embereket, hanem az okoskodást! *.*
2011. nov. 6. 14:03
 8/12 anonim válasza:

Elvileg az alábbi módszerrel le tudsz játszani filmeket. Nekem nincs ilyen TV-m nem próbáltam:


"Ahhoz, hogy letudjon játszani filmeket, csak be kell lépni a service menu-be, amit a tv kikapcsolt állapotában az info menu mute power gomb egymás után való lenyomásával érhetsz el. Majd itt belépsz Option menü pontba és a model számát átállítod 5800-re. Ezután kikapcsolod, majd vissza és már működik is.


Tud feliratot kezelni, mérete pont jó, de nem lehet állítani. A filmet sem lehet közben megállítani, majd folytatni 5 perc múlva, hanem leállítod, majd oda kell tekerni. A film formátumoknál ugyanazt játsza le, mint az 5800-as."

2011. dec. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 asztalos69 válasza:

Nem értem minek kell félrebeszélni, és egész másról csevegni, mint az adott típus.

Ez a típusú készülék, nem alkalmas videó lejátszására önmagában.

Az USB meg egy csatlakozó, és nem garancia semmi másra.

Ha az ember egy ilyen készüléket vesz, az komoly anyagi döntés.

Tessék utána nézni a pontos típusnak, és előre tudni, hogy mit tud, és mit nem. Ennek alapján érdemes dönteni aztán.

A frissítés is egyszerű. A Samsung magyar oldalán, rákattansz a FW frissítés menüpontra, és le töltheted.

(Felesleges mellé beszéd nem kell, arról hogy netről közvetlen, főleg, ha a készülék nem alkalmas a net csatlakozásra.)


Ezzel a készülékkel így jártatok. Esetleg lehet remény arra, hogy egyszer-csak frissítik olyan formában a drivert, hogy alkalmas lesz rá, de a gyártó nem biztos, hogy ezt megteszi, hiszen akkor nem veszel egy újat.

A legkézenfekvőbb alternatíva, ha videózni akarsz rajta, akkor veszel hozzá egy ketyerét, ami képes USB-n keresztül filmeket lejátszani. Nálam pl. egy vacak Kínai USB-s DVD van erre a célra, de bizonyára létezik előbb-utóbb, erre más céleszköz is.

A helyedben egy dolgot azért még kipróbálnék azon az USB-n.

Ne passzív tárólót, hanem önmagában alkalmas aktív lejátszót próbálj rákötni! (Elvileg, nem a jelátvitel miatt nem tudja, hanem a dekódoló formátum hiánya miatt.)

2012. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az előtted szóló kommentje megoldotta a problémámat azzal a billentyűkombinációval. Most már minden videót felismer és nagyon élvezetes ilyen felbontásban nézni. Úgyhogy megint csak azt tudom írni, hogy nem veszem figyelembe az "így jártál" részeket.


Viszont egy olyan kérdésem lenne azoktól, akik legalább a kérdésemre próbáltak válaszokat adni, hogy az egyetlen megoldatlan ügyem, hogy a feliratokat miért nem ismeri fel a filmekhez?

Hiába van azonos mappában a filmmel, van egy subtitles gomb az irányítón, de azzal meg azt írja, hogy "nem elérhető a felirat".

Ötlet?

2012. márc. 15. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!