Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 20 ezer Ft körüli fényképezőgé...

20 ezer Ft körüli fényképezőgépet szeretnék venni, lényeg, hogy videót is lehessen vele csinálni hanggal. Mire figyeljek oda? Lent b ővebben.

Figyelt kérdés

Egyszerű gépet keresek 10-20 ezer Ft között, a videó hanggal lényeg lenne, mert a mostani gépemen nincs hang. :(

Újságban a következőket láttam:

1. Samsung ST30: 10,1 MP, 3* optikai zoom, 20* digitális zoom, 2,4" LCD kijelző, 6,4 MB belső memó, videó, hangfelvétel, digi képstabilizátor 16.990.-


2. Fuji Finepix AX300: 14 MP, 5* optikai zoom, 2,7" Lcd kijelző 19.990.-


3. FUJIFILM JV250: 16 MP, 3* optikai zoom, 2,7" kijelző, HD videófelvétel, mozgó panorámakép készítés 19.990.-


4. SONY S3000: 2,7" kijelző,10 MP, 4*optikai zoom, 8* digitális zoom, digitális képstabilizátor, arcérzékelés, mosolyfelismerés, panoráma mód (táska, töltő, memóriakártya ajándék) 19.990.-


5. Canon Powershot A800: 2,5" LCD kijelző, 10 MP, 3,3* optikai zoom, Smart Auto mód, elmosódáscsökkenés, 16 felvételi mód, Long Play videófelvétel 16.990.-


Ezek közül melyiket választanátok és melyiket nem? Esetleg hasonló árban gépet tudtok ajánlani?

Köszönöm!


2011. nov. 24. 09:17
 1/6 anonim válasza:
Az utolsó kettő közül választanék.Nekem már két Fujim volt,mindkettő egy rakás xar. A samsugnak lövete sincs a fényképező gyártásról. Nekem most Canonom van,igaz egy profi gép,de alsóbb kategóriából is Canont választanék leginkább.
2011. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Volt HP-m, én tettem tönkre, megsérült kitolómotor, most Canon-om van, nem a legolcsóbb (ma már talán az lenne?), de tökéletes.. A590..

Van hozzá a CanonHack... (chdk.exe) program, felülírja átmenetileg az eredeti szoftvert, csodadolgokra képes.

2011. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a Fujira szavazok, az 5× zoom miatt az a legjobb döntés. Ráadásul tud videózás közben is zoomolni, ha beállítod (nekem AX200 van).
2011. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor minél nagyobb a zoom az annál jobb... oké. És mi van még, amire figyeljek? Nem szeretem, ha elmosódott a kép, anyósomnak olyan a gépe, ami helyreállítja, ha mégis elmosódott lenne (ezt írja a Canonnál?!).

Az, hogy 10-12 vagy 14 MP-es az fontos:? Mennyire?

Sosem vettem még gépet, és most sem szeretnék nagyon melléfogni. Igaz, hogy olcsó gép lesz, de ebből az árkategóriából szeretném a jobbat venni.

2011. nov. 24. 13:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Megapixel? Az csak a számok őrülete a köznépnek... Mert jól hangzik, hogy az enyém több!

Figyelj! Egy full HD TV durván 2000*1000 pixel, ez összesen 2 megapixel. Ennél többet nem tud megjeleníteni!

És akkor már az egy méteres átlójú kép. Ugyanez igaz a monitorokra is, a digitális képkeretek meg a tabletek felét se tudják.

Akkor meg mi végre?

Akkor kell a nagy felbontás >10Mp, ha nyomdai előkészítésre, vagy óriásplakát alapanyagnak szánod a felvételt.

Ha utólag akarsz a képből kivágni, nagyítani, akkor azért van értelme a nagyobbnak.

Általában nincs.

Mi a jó egy gépben nálam?

Ha nagy a lencse fényereje, ha minél kisebb (< 26) a fókusztávolsága, és ha van rajta optikai kereső (na ezt egyre inkább nem találsz!), mert nyáron napnak háttal amikor szinte süti az LCD kijelzőt, nem akarom mondani mit látsz akkor. Márpedig én már a felvételkor akarom jól megkomponálni a képet.

2011. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én annyira nem értek hozzá, hogy nagyon. :) Nőből vagyok.

Na lehet, hogy Canon lesz végül.

Köszi a segítséget.

2011. nov. 24. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!