Blu Ray-t USB-n keresztül lejátszik egy dvd-lejátszó?

Figyelt kérdés
magyarán nézem, hogy kéne venni házimozit, mostmár legtöbbe van USB bemenet, nekem meg van hordozható hátteres USB-s cuccom. Ha arra rárakom a 20-50 GB-os bluray filmet, akkor lejátsza gond nélkül? és milyen mínőségben? Ha mondjuk a tévé Full HD is, akkor is a dvd lejátszó max 1080p-re felkonvertálja a képet, vagy ilyenkor lejátsza amit adtunk neki?
2011. nov. 30. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:

A Blu-ray egy lemezformátum.

Így olyan nem létezik, hogy blu-ray-t lemezről.

HD felbontású mkv kiterjesztésű filmet játszhatsz le, meg kell nézni a lejátszó specifikációinál, hogy tudja-e kezelni (de szerintem a DVD lejátszók 90%-a nem tudja, inkább csak a médialejátszók (abból is csak a drágábbak)).

2011. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
El sem fogja indítani. Csakis egy számítógép, amelyik elég erős videókártyával rendelkezik.
2011. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A DVD nem ad ki magából HD-minőségű videójelet (amilyen a BluRay-mozizáshoz elengedhetetlen), így a válasz egy határozott NEM.


A felkonvertálás nem egyenlő a valódi HD-vel. Valami vagy HD, vagy nem az. A DVD nem az.

2011. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tehát ha nem akarom gépre dugni, akkor nem lehet olyan házimozit venni (mondjuk 100 alatt), ami mindent lejátszana konvergációk rondítása nélkül?
2011. dec. 1. 07:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Leírom még egyszer: Médialejátszó.

Lemezeket nem tud olvasni, de pendriveról, hdd-ról tud szinte bármit.

Ha lemez is kell, akkor Blu-ray lejtászó kell...

2011. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, és én is meg tudom erősíteni a médialejátszó remekségét, mivel nekem is van (igaz, BD-játékos is a lemezek miatt).


"tehát ha nem akarom gépre dugni, akkor nem lehet olyan házimozit venni (mondjuk 100 alatt), ami mindent lejátszana konvergációk rondítása nélkül?"


Vagy egy BD-s házimozit veszel, vagy egy médialejátszót. Utóbbi lemezeket nem visz, de majdnem minden mást igen, amit vinyóra raksz.

2011. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

médialejátszóm van, LG FX 2, de ahhoz nem tudom hozzádugni az 5.1-et, lévén egy HDMI csatlakozója van összevissza.

Bluray lemezt nem kell lejátszania semminek, sose hisze, hogy venni fogok lemezeket és amíg az üres is többezer, addig kiírni is minek, majd ha 500 ft-ért újraírható bluray-t adnak, akkor kellhet csak

2011. dec. 2. 09:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a HDMI-t ismeri a lejátszód, akkor légy erős, az 5.1-et is, sőt, ami azt illeti, a 7.1-et is, tekintve, hogy a HDMI kompatibilis ezekkel. :)


Nem kell hozzá egyéb, mint egy HDMI-s erősítő, abba csatlakozik bele a lejátszód és a tévéd. (Értelemszerűen ilyenkor két HDMI-madzagra van szükség.)

2011. dec. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
na, utóbbi egy hasznos infó volt, tehát veszek egy ilyen HDMI erősítőt, arra rá tudom kötni a multimédiást és akkor máris 5.1-et kapok és minden jóságot lejátszok. Ha jól értem, akkor az egy olyan valami, amiből jön ki 5.1-es hang elosztó meg HDMI kifelé és befelé is. Utánanézek, köszönöm.
2011. dec. 3. 09:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért annyira ne örülj, HDMI-s erősítő alatt egy házimozierősítőre gondolok, ami nem két fillér, viszont elengedhetetlen, ha az ember hallani akarja a bluray hangját (pl. trueHD, dts-hd ma).
2011. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!