Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A mostani plazma tévék mennyib...

A mostani plazma tévék mennyiből rosszabbak, mint az LCD-k?

Figyelt kérdés
mármint én sose akarok 3D-s cuccokat nézni, szerintem az új házimozik képe is max 1080p lehet, akkor képben sok különbség nem lehet plazam, LCD, LED között, nem? Mi másban rosszabb, hogy 30-40%-kal olcsóbb?
2011. dec. 1. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. dec. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gergoap ***** válasza:
Ez a cikk a "bevilágítás"-t hozza fel negatívumként, amit én csak LCD monitorokon látok, mikor megy az XP képernyővédő. A gyengébb LCD tv-ken inkább kicsit szürkés a képernyő, ha éppen "fekete" az adás.
2011. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Az én véleményem szerint sokkal jobb a plazma, mint az lcd! Havernak 120cm-s lcd-je van, nekem 130-as plazmám! Ég és föld... Sokkal szebb a plazma képe!!!

Azért olcsóbb a plazma, mert több áramot fogyaszt és mert régebbi technika, mint az lcd. Valahol a 13. generációnál tart a plazma technológia.

2011. dec. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de kb. mennyivel fogyaszt többet a plazma? 20%? 200%? azért nem mindegy
2011. dec. 6. 08:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Plazma a befutó! Nekem volt lcd, már plazma van, a mai plazmák, minimálissal esznek többet! Igazi szép képet a plazmával érsz el, az lcd/led csak parasztvakítás, divat tv-k! De legjobb példa rá hogy az lcd//led nemrég jött be, de az lcd már nemsoká ki is fut, majd a led is, a plazma meg még mindig versenyben van!
2011. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

"Azért olcsóbb a plazma, mert több áramot fogyaszt és mert régebbi technika, mint az lcd. Valahol a 13. generációnál tart a plazma technológia."


Az lcd technológia kb. a 70es évekre nyúlik vissza. A plazmát meg az 1998-as naganoi téli olimpiára fejlesztették ki, hogy tisztán, után húzás nélkül vissza tudják adni a sportesemények képét.

2012. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gergoap ***** válasza:
Tegnap néztem épp a T...oba egy plazmát. Az LCD-khez képest úgy vibrált- villogott a képe, hogy jujj! nekem aztán nem kéne, nagyon zavaró...
2012. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!