Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális tévék vagy a digitál...

Digitális tévék vagy a digitális adások minősége csapnivaló? Interpolációval növelt felbontással adnak a hazai műsorszolgáltatók? Miért pixeles a kép?

Figyelt kérdés
Még hagyományos, katódsugárcsöves tévékészülékem van. Lassan le kellene cserélni valamilyen digitális tévére. Az áruházakban két dolgot tapasztalok: nagyon drága mind. Cca.50 ezer körül csak bélyeg méretű van (kb.22"). De amit kérdeznék: mindnek pixeles a képe. Gondolom interpolált a felbontás, nem valós. Rosszabb a képe, mint a bő tízéves készülékemnek. Az adás ilyen általában vagy az áruházakban ócska rendszer?
2011. dec. 20. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
mert ott analóg adást adnak. a digitális adás tűéles CRT-n is, nekem is az van, és ég és föld a korábbi analóg adáshoz képest.
2011. dec. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy digitális-e. Attól még, hogy digitálisan jön, lehet szar, mint ahogy szar is. Ha jó képet akarsz egy mai LCD tévén, akkor HD minőség kell. De azért van néhány csatorna, aminek akkor sem olyan rossz a képe, ha nem HD. De például az ilyen NótaTV-k elég hányadékok. RTLKlub, TV2 nem olyan rossz digitálisan, bár ezek nem kimondottan HD-k. Duna, m1 van HD-ben, de azért nem fordulok le a székről a minőségüktől. Azt, hogy mennyire interpolált, nem tudhatjuk. Eleve függ a kamerától (régi műsoroknál nyilván ez nem játszik, azokat felnagyítják), aztán a bekódolási algoritmustól, illetve nem tudom a szolgáltatók ezen mennyire változtatnak.
2011. dec. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom, hogy nem éles a kép, hanem az, hogy pixeles. A kör nem körnek látszik, hanem körben elhelyezkedő mozaikkockáknak. Pont az a baj, hogy tűélesen mutatja a rossz képet.
2011. dec. 21. 23:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Merre felé laksz? Van kábelhálózat, vagy "levegőből vétel" van csak?
2011. dec. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindkettőre van lehetőségem, jelenleg műholdas adást nézek. De ez mennyire érdekes a kérdésem szempontjából? Nem arra vagyok kíváncsi, hogy lakóhelyemen mire van lehetőségem, mert azt tudom. Arra, amit a boltban látok, miért olyan.
2011. dec. 26. 11:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is ettől féltem. Aztán megvettem egy 66cm-es Samsung-ot, bedugtam a koax-ot a TV-be és majdnem elhánytam magam a minőségtől.


Aztán futottam 1-2 kört, és kiderült, hogy a kábelszolgáltatóm digitális formában is sugároz. Áthangoltam a TV-t az analóg sugárzási jelekről a digitálisra: és láss csodát! Kiváló minőséget kaptam.


Jobbat mint amit az üzletekben láttam,


Szóval, hogy az üzletekben miért olyan azt nem tudom.

Te arra figyelj, hogy legyenek digitális jeleid amivel meg tudod táplálni a jövendő TV-det.

Ha műholdas-t nézel, akkor arra figyelj, hogy a jövendő TV-det és a beltéri egységet ne koax kábellel kösd össze, hanem valamelyik másik profibb lehetőséggel.

2011. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van itt lezárási lehetőség? Egyetlen érdemi választ sem kaptam a kérdésemre. Ebben bizonyára én vagyok a hibás, mert nem jól fogalmaztam meg.
2011. dec. 26. 21:04
 8/8 anonim ***** válasza:

"Van itt lezárási lehetőség?"


Szó sincs róla. 17.43-as vagyok.


Tehát kérdéseidre válaszok:

"Digitális tévék vagy a digitális adások minősége csapnivaló? " NEM


"Interpolációval növelt felbontással adnak a hazai műsorszolgáltatók?" PASSZ


"Miért pixeles a kép?" NORMÁLIS SZOLGÁLTATÓ, NORMÁLIS KÁBELHÁLÓZAT és NORMÁLIS TV (és normális beállítás) ESETÉN IGEN IS SZÉP ÉS ÉLVEZHETŐ MINŐSÉGET PRODUKÁLNAK.


"Az adás ilyen általában vagy az áruházakban ócska rendszer?" VALÓSZÍNÜLEG AZ ÁRUHÁZI RENDSZER ROSSZ, TV BEÁLLÍTÁSOKKAL SEM TÖRŐDNEK ANNYIT, EZÉRT LEHET RONDÁBB.

2011. dec. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!