Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kábel TV-t nem tudom befogni...

Kábel TV-t nem tudom befogni a TV-n, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A szomszéd szobában már régóta van kábel TV, ahonnan át akartam hozni a másik szobába. Vettem egy Y alakú elosztót, egyik szárára ment a bejövő kábel, másik a régi TV-re, a 3-ikra egy 10m-es kábel, az pedig az új TV-re, ami egy régebbi típusú LG Flatron. A régi TV-n ugynúgy megvan mind az 55 adó, az LG-n viszont csak a földi sugárzású adókat tudom fogni, illetve csatorna keresésnél sem talál mást csak azt a pár földit. Hol lehetnek a kábeles adók?
2012. márc. 1. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem digitális kábeltévéd van? Ha igen, akkor a régebbi analog tuneres készülék nem tudja befogni, csak box-szal.
2012. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aha, akkor valószínű ez lehet a gond. Londonban vagyok, itt nem tudom milyen a kábel TV, de sanszos hogy digitális, ez meg egy ilyen tv:

[link]


Milyen boxot kell hozzá vennem? Sajnos ezekhez hülye vagyok.

2012. márc. 1. 23:00
 3/8 anonim ***** válasza:

A szolgaltató itthon adja (ha kéred), gondolom Angliában is.

Vehetsz saját beltérit is, de a szolgáltató kártyája akkor is kell bele.

2012. márc. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja még valami eszembe jutott. Lehet az is a baj, hogy az Angol piacra szánt készülékek tunerja csak UHF csatornákat fogadott, tehát Pl. Magyarországon sem lehetett használni egy angol tuneres készüléket.
2012. márc. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem az nem világos hogy a másik modernebb TV-n miért van meg az összes kábeles csatorna. A bejövő kábelt megosztottuk az Y elosztóval, és onnan közvetlenül megy a TV-kbe a 2 kábel, tehát az ő TV-jénél sincs közben box amibe bemegy.
2012. márc. 2. 00:23
 6/8 A kérdező kommentje:

"Nem digitális kábeltévéd van? Ha igen, akkor a régebbi analog tuneres készülék nem tudja befogni, csak box-szal."


Akkor ezek szerint a modern LCD TV-be már bele van építve az amihez nekem a box kell?

2012. márc. 2. 00:26
 7/8 anonim ***** válasza:

"Akkor ezek szerint a modern LCD TV-be már bele van építve az amihez nekem a box kell?"


Igen. Angliában még 'asszem, Mpeg2 a szabvány és az már a régebbi LCD tv-k többségében benne van.

Csak tudod milyen szolgáltatód van és a honlapjukon meg tudod nézni, vagy megkérdezed, hogy analóg, vagy analóg-digitális a szolgáltatás.


Lehet, amit előzőleg írtam tuner probléma is.

2012. márc. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, azt mondja a főbérlőm hogy van a szolgáltatótól digi box majd megpróbáljuk azzal, hátha úgy menni fog.

Köszi a választ!

2012. márc. 3. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!