Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy tudnék ilyen képeket...

Hogy tudnék ilyen képeket készíteni?

Figyelt kérdés

Olyan képeket szeretnék készíteni, amelyeknek fehér háttere van a lefényképezett tárgy körül, mint például ezen a képen: [link]


Ezt milyen szoftverrel tudnám megoldani?


2012. márc. 23. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Adobe photoshop pl.



Plusz ezeket a fotokat megfelelo geppel es felszerelessel csinaljak, boxok, vakuk stb. Ez egy kulon szakma.

2012. márc. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aha, szóval akkor én nemigazán tudnék ilyen képeket gyártani. Azért köszi a választ!
2012. márc. 23. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem atomfizika ez. Ilyen képet egy értelmesebb kompakttal is lehet csinálni. Nagyobb méretű fehér kartonra teszed a tárgyat, a papír távolabbi végét felfelé kunkorítod, hogy a készülék mögött mindenhol a papír legyen. De le is rakhatod simán is a fehér felületre. Ha van 1-2 slave vakud, az nem hátrány, és a tárgynak megfelelő expo esetén a fehér papír közel lesz a beégéshez, ezt egy kis fotósoppal már be lehet égetni teljesen hófehérre. Canon G3 + 420ex-el csináltam már ilyesmit.

De a kérdésbeli képet nem így készítik szerintem, hanem a megfelelően lefotózott tárgy hátterét simán körbefotosoppolják.

Egyébként meg néha érdemes alaposabban átbogarászni a reklámfotókat: alig van már igazi, helyszíni fotó, kész darabokból lapátolják össze.

2012. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia. Nem vagyok profi photoshopos de ez nem bonyolult. Az eredeti képet körbevágnám és simán rámásolnám egy fehér háttérre.Utána a széleket kiigazítanám és kész is.Ha nem fontos a tükröződés vagy az árnyék akor kész is.Én Photoshopot használok. De a Gimp is jó erre.
2012. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában az ilyenek nem is fotók, hanem 3D modellek renderelve. Ezen is simán látszik. Pl. a képernyőkép is úgy van odarakva.
2012. ápr. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!